MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ: 22 642 74 18

Ubezpieczenia Hestia Wilanów

  • UBEZPIECZENIA
    • Samochód
    • Dom i mieszkanie
    • Zdrowie i życie
    • Podróże i sport
    • Biznes
    • Pakiety
  • SPRZEDAŻ / KUPNO SAMOCHODU
  • LIKWIDACJA SZKODY
  • KONTAKT
POPROŚ O WYCENĘ
  • Home
  • BLOG & STORIES
26 marca 2023

BLOG & STORIES

THE PASSION FOR WRITING

Przed czym chroni SOS assistance dla nieruchomości przedsiębiorców?

czwartek, 16 marca 2023 by Jacek Świerczyński
dlaczego warto wykupić ubezpieczenie sos dla domu

Nieruchomość to jeden z najważniejszych majątków, bez którego nie jest możliwe prowadzenie działalności gospodarczej. To często także, jednocześnie, miejsce zamieszkania przedsiębiorcy i jego rodziny. Taka nieruchomość może mieć bowiem wydzielone powierzchnie do celów prowadzenia biznesu.

Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której, ze względu na określone wydarzenia, nie jest możliwe prawidłowe funkcjonowanie firmy, a dodatkowo cierpią na tym bliskie osoby. W takim przypadku można jednak skorzystać ze specjalnej polisy ubezpieczeniowej – SOS assistance.

Czym jest SOS assistance?

SOS assistance to ubezpieczenie, które ma zapewnić osobie poszkodowanej organizację i pokrycie kosztów pomocy, gdy uszkodzony lub zniszczony zostanie budynek albo lokal objęty polisą, przez co niemożliwe będzie zamieszkiwanie w nim, jak i prowadzenie działalności gospodarczej. Pakiet dostępnych świadczeń obejmuje nie tylko lokum zastępcze, ale również profesjonalną pomoc w niemal wszystkich najważniejszych aspektach.

Ubezpieczenie SOS assistance jest skierowane przede wszystkim do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którym zależy na kompleksowej ochronie swojego majątku prywatnego i firmowego. To unikatowe rozwiązanie, które pozwala na uniknięcie szeregu problemów interpretacyjnych, jeśli chodzi o ewentualne późniejsze dochodzenie odszkodowań i świadczeń wynikających z polisy ubezpieczeniowej.

Dlaczego warto skorzystać z SOS assistance?

SOS assistance gwarantuje spokój prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki niemu nieumyślne zniszczenie mienia lub działanie czynników losowych nie będzie już miało wpływu na wyniki osiągane przez firmę czy życie rodzinne.

Polisa SOS assistance pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów, które trzeba byłoby ponieść na skorzystanie z usług niezbędnych do tego, by rozpocząć prace renowacyjne w uszkodzonym lub zniszczonym lokalu. Takie ubezpieczenie można elastycznie dopasować do potrzeb firmy.

Ponadto istnieje opcja skorzystania ze świadczeń zarówno w odniesieniu do mienia prywatnego, jak i firmowego. To bardzo ważne, ponieważ przy prowadzeniu działalności gospodarczej w lokalu jednocześnie mieszkalnym, nie jest możliwe precyzyjne określenie, która jego część i w jakiej proporcji służyła firmie.

zasady przydzielenia lokalu zastepcznego z ubezpieczenia sos

SOS assistance a lokum zastępcze

SOS assistance to ubezpieczenie, które zapewnia przede wszystkim zakwaterowanie zastępcze w razie braku możliwości przebywania w danej nieruchomości ze względu na powódź, pożar i inne zdarzenia losowe, jak i kradzież z włamaniem. Chroni ono zatem przedsiębiorców przed brakiem możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przez określony czas.

W przypadku zdarzeń losowych limity SOS assistance są bardzo wysokie. Towarzystwo ubezpieczeniowe, takie jak np. Ergo Hestia, zapewniają bowiem takie lokum nawet na okres 1 roku. Jeśli chodzi natomiast o kradzież z włamaniem – jest to zwykle dłużej niż 1 doba (w Ergo Hestia – 2 dni). Powinno to wystarczyć na przeprowadzenie czynności policyjnych, wymianę drzwi i zamków czy też dodatkowe doposażenie lokalu.

inne elementy ubezpieczenia sos assistance dla nieruchomości

Pozostałe świadczenia w ramach SOS assistance

SOS assistance to ubezpieczenie, którego zakres jest znacznie szerszy niż zapewnienie lokalu zastępczego. Zapewnia ono bowiem kompleksową pomoc dopasowaną do sytuacji poszkodowanych osób. Przykładowo: w ramach SOS assistance dostępnego w ERGO Hestia można skorzystać dodatkowo z:

  • dozoru mienia w celu zapobiegnięcia dodatkowych szkód (w tym kradzieży),
  • transportu mienia do lokalu zastępczego lub innego miejsca wskazanego ubezpieczycielowi,
  • przewozu ubezpieczonego i jego bliskich osób do wskazanego miejsca oraz z powrotem – do lokalu objętego polisą, wraz z bagażami podręcznymi,
  • transportu dzieci do szkoły, żłobka lub przedszkola wraz z pełnoletnim opiekunem, do wskazanej przez ubezpieczonego placówki edukacyjnej,
  • gdy ubezpieczony wraz z bliskimi przebywa poza miejscem ubezpieczenia (np. w trakcie prywatnego wyjazdu lub podróży służbowej) – pokrycie kosztów transportu z lokalizacji pobytu do ubezpieczonego lokalu.

Ubezpieczenie SOS assistance obejmuje jednak nie tylko pomoc ubezpieczonemu i jego bliskim. Ochroną są bowiem objęte także zwierzęta domowe. Są to takie świadczenia jak opieka nad zwierzętami domowymi pozostawionymi w miejscu pobytu, ich przewóz do innego opiekuna czy też do hotelu dla zwierząt i z powrotem (w tym ostatnim przypadku mamy jednak do czynienia z limitem określonym na 3 dni).

ubezpieczenie dla zwierząt domowych

SOS assistance – czy ubezpieczenie jest limitowane?

Warto mieć na uwadze to, że zapewnienie lokum zastępczego, jak i inne, dodatkowe usługi dostępne są w limitach wskazanych w tabelach ubezpieczycieli albo do wyczerpania się sumy ubezpieczenia. Ponadto z SOS assistance można skorzystać zwykle tylko raz w okresie ochrony.

SOS assistance – wyłączenia

Ubezpieczenie SOS assistance posiada pewne wyłączenia wynikające z jego charakteru, jak i generalne – określone w OWU. Jeśli chodzi o te pierwsze, świadczenia z tytułu polisy nie jest dostępne w przypadku, gdy szkoda na nieruchomości wynika z:

  • awarii sprzętu objętego gwarancją lub odpowiedzialnością sprzedawcy,
  • braku uzupełnienia materiałów eksploatacyjnych sprzętów i instalacji, obsługi bieżącej i okresowej, dostawy i montażu niezbędnych akcesoriów czy też środków niezbędnych do obsługi urządzenia,
  • kosztów usług, które do czasu uzyskania pomocy Ubezpieczony lub inna osoba uprawniona do świadczenia poniosła samodzielnie, bez uzgodnienia ich z Centrum Alarmowym.

SOS assistance nie dotyczy ponadto usług związanych z konserwacją urządzeń technicznych, rzeczy osobistych, wyposażenia lub elementów wykończenia, jak i szkód powstałych w wyniku rozłączenia lub przerwy w funkcjonowaniu urządzeń wodno-kanalizacyjnych, których naprawy powinny dokonać właściwe służby publiczne lub administrator budynku.

Jeśli chodzi natomiast o generalne wyłączenia odpowiedzialności, są one związane m.in. z sytuacjami, w których szkoda:

  • została wyrządzona przez ubezpieczonego lub bliskie mu osoby umyślnie albo w wyniku rażącego niedbalstwa,
  • wynikała z systematycznego (czyli regularnego i powtarzalnego) działania hałasu, wibracji, dymu, temperatury, wody lub czynników atmosferycznych,
  • była związana z działaniami wojennymi, stanem wojennym lub wyjątkowym, strajkami, zamieszkami, aktami terroryzmu lub sabotażu,
  • była efektem działania energii jądrowej lub skażenia radioaktywnego,
  • została wyrządzona przez ubezpieczonego po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości,
  • powstała w mieniu pozyskanym przez ubezpieczonego lub bliskie mu osoby w wyniku przestępstwa.
Read more
  • Published in Ubezpieczenie domu i mieszkania
No Comments

Dlaczego warto wykupić Assistance w domu?

czwartek, 26 stycznia 2023 by Jacek Świerczyński
co się zawiera w domowym assistance

Assistance w domu to dodatkowe ubezpieczenie oferowane często w ramach szerszego pakietu ochrony. Pojawia się ono zwykle przy polisie ubezpieczenia nieruchomości. Zdarza się jednak również, że jest ono istotnym elementem dodatkowej ochrony prywatnego majątku przedsiębiorcy.

Assistance w domu ma wiele zalet. To dlatego mamy do czynienia z jego wciąż rosnącą popularnością. W większości przypadków to ubezpieczenie można dostosować do własnych potrzeb, dysponując w odpowiedni sposób jego elementami.

Assistance w domu – co to takiego?

Domowy Assistance pozwala na zyskanie dodatkowego wsparcia przez właścicieli mieszkania lub domu w sytuacjach losowych. Mowa jest tutaj m.in. o awariach sprzętu lub usterkach różnych instalacji.

Każdy z nas pamięta co najmniej jedno zdarzenie, w związku z którym potrzebna była pilna pomoc specjalisty. Awaria pralki lub lodówki? Uszkodzony kran lub przeciekający zawór, które doprowadziły do zalania sąsiadów? W tych i innych problemowych sytuacjach jest możliwe skorzystanie z Assistance w domu. To ubezpieczenie, które ma wiele zalet.

Szeroki zakres ochrony Assistance domowego

Assistance w domu zapewnia szeroki zakres ochrony. Dotyczy on nie tylko napraw różnego rodzaju sprzętów domowych i instalacji w miejscu ubezpieczenia. Polisa ubezpieczeniowa może obejmować także transport sprzętu AGD i naprawę w serwisie, pokrycie kosztów zakupu części zamiennych czy też interwencję ślusarza w razie problemów z kradzieżą kluczy, zatrzaśnięciem drzwi albo uszkodzeniem kluczy lub zamków.

naprawa sprzętu agd dzięki assistance do domu

Naprawa sprzętów i instalacji od ręki

Nagłe awarie sprzętów i instalacji nastręczają wiele trudności. Bardzo często szukając specjalistów, którzy podejmą się naprawy, musimy oczekiwać wiele godzin, a nawet dni, ze względu na ich zajęte terminy. Natomiast po wykupieniu Assistance w domu nie trzeba tracić czasu na szukanie fachowców. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy, by po przekazaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania uzyskać szybką pomoc, nawet tego samego dnia.

Ubezpieczyciele korzystają z bazy fachowców, którzy mają z nimi podpisane kontrakty. Co więcej, w takim przypadku nie trzeba się martwić jakością obsługi, bo są to sprawdzeni specjaliści, którzy już wielokrotnie pomagali przy usterkach i większych awariach. To inna sytuacja niż ta, w której korzystamy z wątpliwej jakości fachowców ogłaszających się na portalach online lub też z pomocy osób poleconych przez rodzinę lub znajomych. Trudno jest wówczas ocenić, czy dobrze poradzą sobie z danym problemem i naprawa nie będzie jednocześnie kosztowna.

Niska cena w stosunku do kosztów napraw

Assistance domowy to – w zależności od ubezpieczyciela i zakresu polisy – koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w skali roku. Takie rozszerzenie nie jest zatem drogie, biorąc pod uwagę korzyści, które można dzięki niemu zyskać. Często już jedna interwencja w skali roku przy rynkowej cenie kosztuje tyle, ile roczna opłata za polisę.

Gdy mamy do czynienia z kolei z większą awarią, wymagającą transportu sprzętu do serwisu lub zakupu drogich części zamiennych – już po jednej interwencji następuje zwrot wydatków na ubezpieczenie i to z nawiązką.

assistance domowe jakie są ograniczenia

Wysokie limity świadczenia na usługi

Assistance w domu to ubezpieczenie, które zapewnia wysokie limity świadczenia na usługi. W większości polis jest to kilka tysięcy złotych za serwis, a w skali jednego roku można skorzystać z pomocy ubezpieczyciela nawet kilka razy (w Ergo Hestia przy Home Assistance w ramach pakietu Moja Firma lub Ergo 7 jest to nawet łącznie 5.000 złotych do maksymalnie 3 usług w skali 12 miesięcy). To ważne, ponieważ trudno jest przewidzieć, czy w danym roku nie dojdzie do awarii różnych sprzętów jednocześnie.

Limitami objęte są ponadto wymiany części zamiennych. Najczęściej jest to od 100 do kilkuset złotych w ramach jednej naprawy. Dzięki temu przy niespodziewanej awarii nie będziemy musieli sięgać głęboko do kieszeni, a przy mniejszych usterkach – często nawet w ogóle.

co można dokupić do usługi assistance do domu

Assistance w domu – usługi dodatkowe

W ramach Assistance w domu możemy liczyć nie tylko na naprawę sprzętów i instalacji. Takie ubezpieczenie zapewnia również szereg usług dodatkowych. Doskonałym tego przykładem jest pomoc specjalisty IT, np. w skonfigurowaniu sprzętu lub odzyskaniu utraconych danych.

Pomocnym rozwiązaniem jest także wypożyczenie sprzętu na czas naprawy. Szczególnie często dotyczy to sprzętu biurowego, np. drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych lub laptopów. W ten sposób zachowamy możliwość wykonywania obowiązków służbowych także wtedy, gdy miejscem działalności gospodarczej jest dom lub mieszkanie.

Pakiety Assistance w domu można rozszerzać tak, by były jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Ma to wpływ na wysokość składki odprowadzanej do ubezpieczyciela.

Czego nie obejmuje Home Assistance?

Przed wykupieniem polisy domowego Assistance warto wiedzieć o tym, czego ona nie obejmuje. Określają to Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Przykładowo, jeśli chodzi o Assistance od Ergo Hestii, w ramach pakietu Moja Firma na skorzystanie ze świadczenia nie można liczyć w przypadku:

  • wyrządzenia szkody umyślnie przez ubezpieczonego lub inną osobą przebywającą z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym,
  • szkód powstałych w związku z działaniami wojennymi, stanem wojennym, sytuacją wyjątkową, lokautem, wojną domową lub niepokojami społecznymi,
  • szkód powstałych ze względu na ataki terrorystyczne, strajki, zamieszki lub rozruchy,
  • szkód związanych z nieprzestrzeganiem określonych przepisów, w tym np. o ochronie przeciwpożarowej czy też w zakresie prawa budowlanego,
  • szkód w mieniu skonfiskowanym, zawłaszczonym, znacjonalizowanym, zajętym lub zarekwirowanym prawomocnie przez władze.

Na co zwrócić uwagę przed wykupieniem Assistance w domu?

Przed wykupieniem Assistance w domu warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie kwestie. Oprócz maksymalnej sumy ubezpieczenia i liczby dostępnych świadczeń w ciągu roku istotny jest również zakres polisy. Ma to szczególne znaczenie przy naprawach różnego rodzaju sprzętów (np. nie jest oczywiste, że serwisem w ramach polisy zostanie objęta pralko-suszarka).

Drugim z parametrów jest rodzaj oferowanych usług. Na koniec trzeba to skonfrontować z ceną polisy. Porównując ze sobą kilka towarzystw, jeśli chodzi o takie parametry, można z łatwością wybrać takie, które jak najlepiej spełni oczekiwania.

Read more
  • Published in Ubezpieczenie domu i mieszkania
No Comments

Czy można zabezpieczyć się przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy?

środa, 18 stycznia 2023 by Jacek Świerczyński
najlepsze ubezpieczenie od wypadku w pracy

Trudno przewidzieć wypadki, które zdarzą się w pracy. Dotyczą one nie tylko osób wykonujących swoje zadania na budowie, w drodze lub na hali produkcyjnej, zdarzają się one bowiem także w biurach. Utrata źródła dochodów i pozostanie bez środków do życia w takim przypadku może się skończyć źle przy braku zabezpieczenia.

Pewną formą ochrony przed uszkodzeniem ciała skutkującym częściową lub całkowitą niezdolnością do pracy jest polisa ubezpieczeniowa. Warto sprawdzić, na co można w jej przypadku liczyć.

Czym jest częściowa, a czym całkowita niezdolność do pracy związana z uszkodzeniem ciała?

Częściowa niezdolność do pracy związana z wypadkiem to sytuacja, w której w związku z uszkodzeniem ciała nie jest możliwe okresowo wykonywanie obowiązków. W tym przypadku mamy do czynienia ze zmniejszeniem dochodów, powiązanym jednocześnie ze wzrostem wydatków na leczenie, stąd też niezbędne jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej, która będzie pełniła funkcję ochronną.

Całkowita niezdolność do pracy to z kolei sytuacja, w której dana osoba straciła zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy w wyniku naruszenia ogólnej sprawności organizmu. Mówi się wówczas o określonej grupie niepełnosprawności. W tym przypadku możliwe jest ubieganie się o rentę z ZUS-u. Biorąc jednak pod uwagę obowiązujące stawki, stanowi ona zwykle tylko ułamek dotychczas osiąganych dochodów.

Ponadto jej wysokość jest uzależniona od liczby lat aktywności zawodowej, czyli okresów składkowych, jak i nieskładkowych, np. wówczas, gdy był pobierany zasiłek z ubezpieczenia społecznego, renta chorobowa lub świadczenie rehabilitacyjne. To dlatego warto skorzystać z alternatywnego rozwiązania – czyli ubezpieczenia od całkowitej niezdolności do pracy. W różnych wariantach, po wydaniu orzeczenia przez lekarza, zapewnia ona rentę do określonej sumy, co pozwoli na godne warunki życia przez wiele lat.

jak kupić ubezpieczenie od wypadku w pracy

Jak skutecznie i niedrogo zabezpieczyć się przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy?

Skuteczne, a jednocześnie niedrogie zabezpieczenie się przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy jest możliwe w przypadku gotowych pakietów ubezpieczeń. Obejmują one kompleksową ochronę, dzięki której niezależnie od przypadku można liczyć na profesjonalną pomoc i wysokie świadczenie finansowe.

Doskonałym tego przykładem jest pakiet ERGO 4, który oferuje ERGO HESTIA. W ramach jednej składki możliwe jest zabezpieczenie się w jego przypadku nie tylko przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy.

Obejmuje on również ubezpieczenie na życie, zapewniające świadczenie dla bliskich w razie śmierci, ochronę zdrowia dziecka w związku z uszkodzeniem ciała lub złamaniami wskutek nieszczęśliwego wypadku, a także ochronę przed poważnym zachorowaniem, w tym nowotworami.

Można wybierać spośród kilku pakietów oferujących różny zakres ochrony i wysokość świadczenia w razie wystąpienia zdarzenia objętego polisą. Wysokość składki z tego tytułu można zatem dopasować do własnych możliwości.

Ubezpieczenie przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy – ile to kosztuje?

Dobra polisa, która uchroni przed skutkami uszkodzenia ciała i niezdolnością do pracy, zapewniając wypłatę wysokiego świadczenia, to taka, która nie musi dużo kosztować. Korzystne pod względem sumy ubezpieczenia warianty można uzyskać już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Cena będzie jeszcze niższa w przypadku ubezpieczenia w pakiecie, obejmującego jednocześnie inne grupy ryzyka.

ubezpieczenie w pracy a zawod wysokiego ryzyka

Ubezpieczenie przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy a zawód podwyższonego ryzyka

Ubezpieczenie przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy może dotyczyć także osób pracujących w zawodzie podwyższonego ryzyka, czyli takich, gdzie ryzyko wypadku jest wyższe niż standardowo.

Aby dowiedzieć się, czy w danym zawodzie takie ubezpieczenie jest dostępne, wystarczy wczytać się w Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Znajdują się tam informacje, które konkretnie zawody objęte są ochroną przy zwiększonej składce. Przykładowo, jeśli chodzi o pakiet ubezpieczenia ERGO 4 od Ergo Hestia, są to m.in. robotnik budowlany, kierowca zawodowy, operator maszyn budowlanych, rybak śródlądowy, hutnik lub rolnik.

Ubezpieczenie przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy a wiek

Docelowo ubezpieczenie przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy dotyczy osób, które znajdują się w wieku produkcyjnym, a więc w przedziale od 18 do 65 roku życia. Nie oznacza to jednak, że zabezpieczyć nie mogą się w tym przypadku pracownicy młodociani, jak i osoby starsze, które przeszły co prawda na emeryturę, ale jednocześnie kontynuują pracę w zawodzie. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych warunków ubezpieczyciela.

koszt ubezpieczenia zdrowotnego w pracy

Wypłata świadczenia w ramach polisy przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda wypłata świadczenia w ramach polisy ubezpieczeniowej, która chroni przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy. Wszystko jest uzależnione od zaistniałego zdarzenia. Jeśli chodzi o uszkodzenie ciała, najważniejsza jest informacja od lekarza-orzecznika o tym, jaki nastąpił uszczerbek na zdrowiu. Na tej podstawie wyliczana jest procentowy uszczerbek na zdrowiu i od przyjętej sumy ubezpieczenia na polisie jest ustalana wysokość świadczenia od ubezpieczyciela.

Przykładowo, przy sumie ubezpieczenia w wysokości 100 tys. złotych, 10-procentowy uszczerbek na zdrowiu, np. ze względu na złamania, zapewni wypłatę w kwocie 10 tys. złotych. Jeśli natomiast nastąpi trwała utrata zdolności do pracy, można liczyć, w zależności od wariantu, na wypłatę pełnej kwoty świadczenia wynikającego z polisy ubezpieczeniowej albo renty przysługującej do określonej kwoty maksymalnej.

Ponadto przy utracie pracy nie trzeba się martwić o to, że przez stratę pracy nie będzie możliwe spłacenie kredytu hipotecznego, co mogłoby skutkować utratą mieszkania. Na rynku ubezpieczeniowym można spotkać wiele polis, które w takich przypadkach pozwalają na pokrycie kwoty zadłużenia przez ubezpieczyciela, bez konieczności wszczynania procedury windykacyjnej.

Ubezpieczenie przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy – okres ochrony

Ochrona ubezpieczeniowa związana ze skutkami uszkodzenia ciała i niezdolnością do pracy rozpoczyna się od dnia wskazanego w treści polisy. Trzeba się liczyć z tym, że trwa ona zwykle dłużej niż w przypadku innych, popularnych form ubezpieczenia, ponieważ nawet 5-6 lat. To bardzo ważne, ponieważ nie trzeba się martwić o stałe odnawianie tego zabezpieczenia, wnosząc także jednorazową opłatę z góry.

Read more
  • Published in Ubezpieczenie zdrowotne
No Comments

Czy można zabezpieczyć się przed zachorowaniem na nowotwór?

piątek, 09 grudnia 2022 by Jacek Świerczyński
ubezpiecznie zdrowotne od nowotworów

Nowotwory to choroby, które w wielu przypadkach związane są z określonymi zachowaniami niepożądanymi. Można ich uniknąć przez stosowanie się do zaleceń formułowanych przez międzynarodowe organizacje jak np. WHO (czyli Światowa Organizacja Zdrowia). Niestety, nie zawsze jest to regułą.

Jeśli chodzi o nowotwory, zdarzają się także zachorowania niezwiązane w żaden sposób z czynnikami wewnętrznymi. W takim przypadku możliwe jest jednak skorzystanie z jednego z gotowych rozwiązań, zapewniających pomoc w trakcie leczenia.

Czynniki zwiększające ryzyko nowotworów

Istnieje cała grupa czynników, które zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór. Wśród nich można wymienić:

  • nadwagę, związaną z otyłością brzuszną,
  • małą aktywność fizyczną,
  • złą dietę:
    • stosowanie w potrawach zbyt dużej ilości soli kuchennej,
    • spożywanie zbyt dużej ilości czerwonego mięsa, szczególnie przetworzonego – czyli wędlin,
    • spożywanie zbyt małej ilości produktów pełnoziarnistych, a także nasion roślin strączkowych, warzyw i owoców,
  • korzystanie z dużej ilości używek, w tym alkoholu i papierosów,
  • nadmierne opalanie się przy niestosowaniu kremów z filtrem.

Zgodnie z szacunkami WHO nawet 90% zachorowań na nowotwory dotyczy czynników wewnętrznych, na które mam wpływ[1].

co zwiększa szanse na nowotwór

Co robić, żeby zminimalizować ryzyko zachorowania na nowotwór?

Aby zminimalizować ryzyko zachorowania na nowotwór, należy stosować się do poniższych zaleceń:

  • rzucić palenie i ograniczyć wdychanie dymu tytoniowego (w jednym papierosie znajduje się nawet 70 substancji silnie rakotwórczych),
  • ograniczyć spożycie alkoholu,
  • pilnować masy ciała przez zbilansowaną dietę i regularne uprawianie sportów (wzrost ilości tkanki tłuszczowej zwiększa ryzyko szkodliwości nowotworu – komórki rakowe rosną proporcjonalnie do objętości tkanki tłuszczowej w organizmie),
  • chronić się przed słońcem, ograniczając przebywanie na otwartej przestrzeni latem w godzinach 10–16, używając kremów z filtrem i okularów przeciwsłonecznych, a także unikając korzystania z solarium,
  • stosować zalecenia dotyczące BHP w miejscu pracy, gdy jest ona wykonywana w miejscu, w którym istnieje silne narażenie na działanie różnych substancji chemicznych,
  • w przypadku kobiet – unikać terapii hormonalnej, po urodzeniu dziecka w miarę możliwości karmić piersią,
  • korzystać ze szczepień ochronnych, np. przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, brodawczakowi ludzkiemu HPV i innymi wirusowymi lub bakteryjnymi infekcjami,
  • wykonywać badania profilaktyczne, w tym m.in. krwi.

Niestety, mimo stosowania się do zaleceń WHO można wyróżnić wiele przypadków zachorowań wśród osób prowadzących zdrowy tryb życia i stosujących zrównoważoną dietę, a także korzystających z okresowych badań profilaktycznych. W takim przypadku pomocne może być skorzystanie z odpowiednio skonfigurowanego ubezpieczenia, które zapewni określone świadczenia pomocne przy diagnozie, leczeniu i powrocie do zdrowia.

ubezpieczenie przed nowotworem

Jak zabezpieczyć się przed nowotworami? Ubezpieczenie przed poważnymi zachorowaniami

Skuteczną formą zabezpieczenia się przed skutkami nowotworów jest odpowiednio dobrane ubezpieczenie. Zapewnia ono świadczenie pieniężne w razie wykrycia w organizmie jednego z określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia wariantów raka.

Przykładowo w ERGO HESTIA, już przy podstawowym pakiecie ubezpieczenia Poważne Zachorowanie w pakiecie ERGO 4, dostępne jest wsparcie finansowe w trakcie leczenia do sumy nawet 200 000 złotych, przy krótkotrwałej karencji – tylko 3-miesięcznej. Te pieniądze można wydać na różne cele, np. na leczenie, spłatę różnych zobowiązań czy też zapewnienie bezpieczeństwa finansowego swojej rodzinie.

W ramach ERGO 4, przy standardowym pakiecie ubezpieczenia skorzystamy z ochrony obejmującej nawet 50 najpoważniejszych schorzeń, w tym wiele nowotworów złośliwych. Możliwość wielokrotnej wypłaty świadczeń w przypadku wykrycia różnych rodzajów schorzeń, ochrona od 18. do nawet do 70. roku życia i opcja przeznaczenia wypłaconych przez ubezpieczyciela środków na dowolny cel – to główne atuty oferty ERGO HESTIA, dzięki którym cieszy się ona tak wysoką popularnością wśród klientów indywidualnych, którzy obawiają się zachorowania na nowotwór.

jak leczyć nowotwór za granicą z ubezpieczenia

Czy polisa ubezpieczeniowa daje możliwość pokrycia kosztów leczenia nowotworów za granicą?

Nowotwory bywają bardzo podstępne, przez wiele miesięcy nie dając żadnych objawów. Zdarza się nam niestety je także zbagatelizować, czego skutkiem jest to, że dochodzi do nagłego pogorszenia stanu zdrowia i wówczas, ze względu na stadium lub odmianę, jedynym rozwiązaniem pozostaje leczenie w renomowanych klinikach zlokalizowanych za granicą.

Po wykryciu jednego z wariantów nowotworów nie trzeba się jednak tym martwić przy odpowiednio skonfigurowanej polisie. W wielu przypadkach towarzystwa ubezpieczeniowe proponują bowiem dodatkowe zabezpieczenie przed nowotworem, dając możliwość skorzystania z placówek medycznych, które zapewniają wysoką skuteczność leczenia. Dzięki temu w nagłych sytuacjach nie zostaniemy skazani na nieoczekiwane koszty, które w klinikach zlokalizowanych poza terytorium Polski mogą znacznie przekraczać nasz budżet.

Przykładowo w ramach pakietu ERGO 4 dostępnego w ERGO HESTIA możliwe jest skorzystanie z dodatkowej ochrony w ramach rozwiązania Global Doctors. Przy dodatkowej składce zapewnia ona pokrycie kosztów leczenia nowotworu na łączną sumę nawet 2 milionów euro. Co niezwykle istotne, z rozszerzenia Global Doctors skorzystają także rodzice i opiekunowie dziecka chorego na nowotwór. Ubezpieczyciel pokrywa bowiem opłaty związane z ich pobytem za granicą. Przy tak kompleksowej ochronie nie trzeba się zatem martwić o proces leczenia i związane z nim koszty dodatkowe.

Wyłączenia z ochrony ubezpieczeniowej umożliwiającej pokrycie kosztów leczenia za granicą

Decydując się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej gwarantującej pokrycie kosztów leczenia nowotworów za granicą, warto zwrócić uwagę na wyłączenia. Dotyczą one przede wszystkim powstania schorzeń w wyniku działań wojennych, aktów terroryzmu czy też różnego rodzaju katastrof naturalnych.

Świadczenia nie zostaną także wypłacone w przypadku, gdy ubezpieczony lub jego dziecko nie stosują się do zaleceń związanych z leczeniem albo odmawiają poddania się leczeniu czy wykonania określonych badań. Dodatkowe ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia za granicą nie zapewni także świadczenia pieniężnego dotyczącego kosztów refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, leków zakupionych za granicą, które dostępne są w Polsce bez recepty, czy też związanych z długotrwałym leczeniem skutków ubocznych, do których niezbędna jest rehabilitacja lub fizjoterapia. To dlatego przed wykupieniem polisy warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

[1] https://www.gov.pl/web/zdrowie/jak-sie-chronic-przed-rakiem, Data dostępu: [30.10.2022 r.].

Read more
  • Published in Ubezpieczenie zdrowotne
No Comments

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie zdrowia dziecka?

środa, 09 listopada 2022 by Jacek Świerczyński
najlepsze ubezpieczenia zdrowotne dla dzieci

Zapewnienie dziecku odpowiedniej ochrony podczas zajęć szkolnych i poza nimi to priorytet dla każdego rodzica i opiekuna. Ubezpieczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) może być w takim przypadku niewystarczające.

Każdego dnia dziecko jest narażone na różne nieprzewidziane zdarzenia. W razie ich wystąpienia może okazać się potrzebna pomoc ze strony placówek medycznych. Doskonałym rozwiązaniem będzie wówczas dodatkowe ubezpieczenie zdrowia dziecka dostępne w pakiecie z indywidualnym ubezpieczeniem na życie. Sprawdźmy, z czego wynika jego rosnąca popularność i w jakich sytuacjach się ono sprawdzi.

Ubezpieczenie zdrowia dziecka w ramach NFZ – co warto o nim wiedzieć?

W Polsce każde dziecko musi być obowiązkowo objęte ubezpieczeniem zdrowotnym w ramach NFZ. Wynika to wprost z ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Do zgłoszenia dziecka do ubezpieczenia w ramach NFZ zobligowani są pracujący rodzice lub opiekunowie. W przypadku pracy na etat trzeba poinformować o tym swojego pracodawcę, który na podstawie przekazanych przez nas danych przygotowuje w naszym imieniu odpowiednie dokumenty dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Gdy prowadzimy natomiast działalność gospodarczą, do ubezpieczenia zdrowotnego zgłasza się członka rodziny samodzielnie, wypełniając właściwy wniosek.

Polisa w ramach NFZ zapewnia ochronę dziecka do osiągnięcia przez nie pełnoletności, a w przypadku osób dalej uczących się – nawet do 26. roku życia. Ograniczenia wiekowe nie występują jedynie w przypadku dzieci niepełnosprawnych.

Leczenie w ramach NFZ może być jednak kłopotliwe. Bez względu na to, z jakiego rodzaju przypadkiem mamy do czynienia (poważne zachorowanie, wypadek i kontuzja), czas oczekiwania na uzyskanie niezbędnego świadczenia może być długi, a wiele do życzenia pozostawia często jakość obsługi.

Ponadto pomoc finansowa w ramach ubezpieczenia NFZ ogranicza się zwykle tylko do wypłacenia świadczenia dopasowanego do określonego procentowo uszczerbku na zdrowiu i ewentualnie odbycia rehabilitacji, która jest niestety często mocno odwleczona w czasie. Warto zatem zwrócić uwagi na liczne korzyści związane z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowia dziecka, które sprawiają, że jego wykupienie powinno być priorytetem.

kiedy ubezpieczyć zdrowie dziecka

Główne zalety ubezpieczenia zdrowia dziecka

Ubezpieczenie zdrowia dziecka zapewnia przede wszystkim indywidualną, dopasowaną do bieżących potrzeb opiekę lekarską w razie wypadku lub poważnego zachorowania. Dzięki temu nie trzeba się umawiać na wizytę z dużym wyprzedzeniem (czas oczekiwania na specjalistę dziecięcego wynosi w niektórych przypadkach nawet 1 rok i więcej) ani stać w kolejce, by uzyskać pomoc od specjalisty.

Wymagane nie jest często także specjalne skierowanie. Gdy skorzystamy z pomocy wykwalifikowanego lekarza, nie musimy się przejmować także wieloma dodatkowymi kosztami, które w standardowym przypadku mogą nie podlegać refundacji ze strony NFZ.

Te wszystkie zalety prywatnego ubezpieczenia sprawiają, że warto rozszerzyć o nie swoją polisę na życie. Często ochrona zdrowia dziecka jest bowiem dodatkiem do standardowego ubezpieczenia. Co niezwykle ważne, prywatne ubezpieczenie zdrowia dziecka nie wyklucza możliwości korzystania ze świadczeń w ramach NFZ. Jest ono zatem ciekawą alternatywą.

Ubezpieczenie zdrowia dziecka – kiedy się przyda?

Ubezpieczenie zdrowia dziecka jest niezwykle korzystnym produktem, biorąc pod uwagę związane z nim koszty. Składka na ubezpieczenie zdrowia dziecka to często zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a może się zdarzyć, że będzie się z niego korzystać wielokrotnie.

Taka polisa przyda się szczególnie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Aktywność dzieci wówczas rośnie, nie tylko ze względu na uczestnictwo w lekcjach, ale również zawieranie nowych znajomości i zajęcia pozalekcyjne. To wszystko wpływa na zwiększenie ryzyka wystąpienia różnego rodzaju zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową.

Jeśli chodzi natomiast o poważne zachorowania – trudno jest je przewidzieć. Zdarzają się one zwykle niespodziewanie, nawet wtedy, gdy wcześniej w rodzinie nie występowały przypadki określonych chorób.

co powinno zawierać ubezpieczenie na zdrowie dziecka

Ubezpieczenie zdrowia dziecka – co wziąć pod uwagę?

Przed wykupem ubezpieczenia zdrowia dziecka warto zwrócić uwagę na kilka jego elementów. Oprócz wysokości składki za polisę istotna jest suma ubezpieczenia. Powinna być ona dopasowana do sytuacji rynkowej. Doskonałe warunki posiada np. ERGO HESTIA – w ramach kompleksowego ubezpieczenia ERGO 4 dostępna jest dodatkowa ochrona zdrowia dziecka na kwotę 200 000 złotych. Równie istotny jest zakres ubezpieczenia.

W podstawowych pakietach ochrony na świadczenie można liczyć przy uszkodzeniach ciała, takich jak złamanie, zwichnięcie, oparzenie, rany wymagające szycia, utrata stałych zębów czy też innych poważnych urazach, jak np. wstrząśnienie mózgu. Można w takim przypadku liczyć na szybkie leczenie i rehabilitację bez dodatkowych kosztów. Ochroną ubezpieczeniową objęte jest także trwałe inwalidztwo po wystąpieniu wypadku.

W najbardziej rozszerzonych pakietach obejmuje ona jednak także poważne zachorowania. Nowotwór złośliwy, uraz wielonarządowy, utrata wzroku i słuchu, cukrzyca typu I, neuroborelioza, łagodny guz mózgu, bakteryjne zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, niewydolność nerek – to tylko niektóre przykłady schorzeń, które kwalifikują do uzyskania 100% sumy ubezpieczeniowej w razie ich wystąpienia, w ramach pakietu ERGO 4.

Bardzo ważne jest także to, czy jeśli chodzi o wypadki, polisa obejmuje zdarzenia w szkole czy poza nią – w domu i na podwórku. Dobre ubezpieczenie zdrowia dziecka powinno gwarantować uzyskanie niezbędnego świadczenia przez całą dobę, w każdym miejscu w Polsce i za granicą.

dodatkowy zakres ubezpieczenia na zdrowie dla dziecka

Specjalne pakiety ubezpieczenia zdrowia dziecka i ich możliwości

Oprócz standardowych pakietów ubezpieczeniowych zapewniających kompleksową ochronę zdrowia dziecka przy wypadkach i poważnych chorobach towarzystwa ubezpieczeniowe opracowały także ofertę specjalną, dzięki której można być przygotowanym na każdą sytuację i nie obawiać się o koszty.

Doskonałym tego przykładem jest ubezpieczenie Global Doctors dostępne w ramach pakietu ERGO 4 oferowanym przez ERGO Hestia w dwóch różnych wariantach. W pierwszym z nich zapewnia ono świadczenie w kwocie do 1 000 000 Euro na organizację i pokrycie kosztów uzyskania drugiej opinii medycznej oraz leczenia nowotworów w renomowanych placówkach zagranicznych.

Rozszerzony pakiet Global Doctors zwiększa z kolei sumę ubezpieczenia do 2 000 000 Euro, a także zakres schorzeń objętych ochroną o np. przeprowadzenie zabiegu operacyjnego naczyń wieńcowych, zabiegu neurochirurgicznego lub kardiochirurgicznego wymiany zastawki czy też przeszczep narządów lub szpiku kostnego.

Co więcej, przy leczeniu szpitalnym ubezpieczona osoba zyskuje prawo do uzyskania świadczenia za dzień pobytu w wyspecjalizowanej placówce do nawet 100 Euro oraz do zwrotu kosztów zakupu leków niezbędnych do terapii zagranicznej (łącznie do nawet 50 tysięcy Euro). Każdy z takich rozszerzonych pakietów gwarantuje także uzyskanie świadczenia dla rodziców lub opiekunów dziecka. Pokrywa m.in. koszt pobytu w trakcie leczenia. To bardzo ważne, ponieważ dzięki takiej polisie nie trzeba się martwić praktycznie o żadne dodatkowe koszty.

Read more
  • Published in Ubezpieczenie zdrowotne
No Comments

Dlaczego warto ubezpieczyć dom w budowie?

czwartek, 13 października 2022 by Jacek Świerczyński
co obejmuje ubezpieczenie domu w budowie

Właściciele domów są coraz bardziej świadomi różnego rodzaju niebezpieczeństw, dlatego z roku na rok rośnie liczba obiektów objętych ochroną ubezpieczeniową. Zgodnie z badaniem Kantar Public na wykupienie polisy na dom zdecydowało się ponad 80% Polaków.

Na tym tle nadal blado wypada jednak ubezpieczenie domu w budowie. Nie jest ono tak często brane pod uwagę przez osoby samodzielnie stawiające swój dom lub dokonujące jego przebudowy, choć wykupienie polisy w tym zakresie zapewnia liczne korzyści.

Czym jest ubezpieczenie domu w budowie i przed czym chroni?

Ubezpieczenie domu w budowie to produkt zapewniający ochronę nowo powstającego budynku mieszkalnego, zanim się jeszcze do niego wprowadzimy. Obejmuje ono swoim zasięgiem przede wszystkim skutki zdarzeń losowych (takich jak pożar, powódź, uderzenie pioruna, zalanie, grad, zapadanie i osunięcia się ziemi, lawiny, silny wiatr czy też katastrofa budowlana), ale również kradzież z włamaniem, jeśli dom był już w stanie surowym zamkniętym (czyli posiadał zadaszenie i zamknięte wszystkie otwory zewnętrzne – czyli te na okna i drzwi).

Warto mieć na uwadze to, że ochrona ubezpieczeniowa w ramach polisy na dom w budowie obejmuje także rozbudowę i przebudowę już istniejącej nieruchomości. Objęte są nią również elementy ruchome znajdujące się na terenie obiektu. Należą do nich m.in. części instalacji i wykończenia, w tym podłogi, biały montaż, kafelki oraz drzwi.

Nie trzeba się zatem martwić o to, że uszkodzenia związane z działaniem określonych czynników zewnętrznych spowodują, że nie będzie możliwe uzyskanie odszkodowania nie tylko na ściany i dach.

Niezwykle ważne jest to, że ubezpieczenie domu w budowie dotyczy nie tylko nowo powstałych, przebudowywanych lub rozbudowywanych nieruchomości mieszkalnych. Mogą być nim objęte również będące w trakcie prac budowlanych garaże wolnostojące, budynki gospodarcze, a nawet obiekty małej architektury, takie jak pergole i altany, fontanny czy też elementy placu zabaw dla dzieci.

przed czym chroni ubezpieczenie domu w budowie

Ubezpieczenie domu w budowie – zalety

Ubezpieczenie domu zapewnia skuteczną ochronę przed zdarzeniami, które mogłyby nas narazić na duże straty finansowe, ze względu na poniesione już nakłady na prace budowlane. Na ubezpieczenie domu w budowie warto się zdecydować, zanim rozpocznie się pierwsze prace ziemne. Zdarzenia losowe występują bowiem już na etapie wykonania fundamentów.

Z czasem tego typu ubezpieczenie staje się jeszcze bardziej potrzebne. Mury i pierwsze elementy stałego wyposażenia, które uległyby strawieniu przez ogień lub zalaniu w związku z powodzią, są już bardziej kosztowne, a często taką budowę trzeba będzie zaczynać od nowa. Odpowiednio wysokie odszkodowanie z ubezpieczenia zapewni szybkie przywrócenie poprzedniego stanu budowy.

Podstawowe ubezpieczenie domu w budowie nie obejmuje kradzieży z włamaniem. Polisę można jednak rozszerzyć, jeśli spełni się warunek ogrodzenia placu budowy i stanu surowego zamkniętego, przedstawiając ubezpieczycielowi odpowiednią dokumentację techniczną budynku.

Dostępne jest także rozszerzenie o inne przypadki, np. przepięcia instalacji elektrycznej w trakcie budowy, akty wandalizmu czy też stłuczenie przedmiotów szklanych spowodowanych włamaniem lub próbą włamania do domu. Gdy w lokalizacji, w której powstaje dom lub jest on rozbudowywany, znajdują się maszyny, sprzęt, narzędzia i materiały budowlane, także one mogą podlegać ochronie ubezpieczeniowej.

Tak kompleksowa polisa zapewni dzięki temu spokojny sen w trakcie budowy domu. Żadne z potencjalnych zdarzeń nie wpłynie wówczas bardzo negatywnie na czas niezbędny do wykonania wszelkich prac związanych z pracami budowlanymi.

Wystarczy tylko pamiętać o ustaleniu odpowiedniej sumy ubezpieczenia i zgromadzeniu szczegółowej dokumentacji związanej ze szkodą. Dzięki temu uzyskamy satysfakcjonującą nas kwotę, a cały proces przyznania odszkodowania przebiegnie sprawnie.

kiedy ubezpieczenie domu w budowie nie zadziała

Ubezpieczenie domu w budowie – wykluczenia

Polisa na dom w budowie nie obejmuje wszystkich zdarzeń. Warto zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia w tym zakresie. Odszkodowania z tytułu ubezpieczenia domu w budowie nie uzyskamy m.in. przy takich zdarzeniach jak pękanie budynku wskutek mrozu, uderzenie pojazdu, który uczestniczył w takiej budowie, zwykła kradzież (a więc bez włamania) czy też zalanie w stanie surowym zamkniętym.

Ubezpieczyciel nie odpowiada ponadto finansowo za błędy konstrukcyjne, gdy nieruchomość była wznoszona lub przebudowana przez specjalistę z odpowiednimi uprawnieniami albo nie było z tego tytułu przygotowanego projektu. Wyłączenia z odpowiedzialności dotyczą także szkód powstałych umyślnie oraz działań wojennych i aktów terroryzmu.

Kiedy ubezpieczenie domu w budowie jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie domu w budowie jest w niektórych przypadkach obowiązkowe. Mowa tutaj o sytuacji, w której obiekt mieszkalny powstaje przy wykorzystaniu środków z kredytu hipotecznego. Taki obowiązek wykupienia polisy nakłada na nas wówczas bank. Zakres ubezpieczenia na budowę domu w tym przypadku nie musi być jednak szeroki. Wystarczy wówczas zwykle ochrona murów podczas zniszczenia (które może nastąpić z winy ludzkiej lub w związku z działaniem różnych żywiołów).

Warto mimo wszystko rozszerzyć ochronę o inne zdarzenia, w tym również o kradzież z włamaniem. W ten sposób możliwe jest uniknięcie dotkliwych strat finansowych związanych z budynkiem i jego wyposażeniem, na które odkładało się pieniądze przez wiele lat.

na jakim etapie budowy potrzebne jest ubezpieczenie

Kiedy podpisać umowę o ubezpieczenie domu w budowie?

Dobrym rozwiązaniem jest podpisanie polisy na ubezpieczenie domu w budowie już w dniu rozpoczęcia prac, czyli wpisu do dziennika robót. Wybierając okres ubezpieczenia, należy zatem zwrócić uwagę na to, kiedy poszczególne zadania związane z budową, przebudową lub rozbudową zostaną zrealizowane.

Maksymalnym terminem trwania takiego ubezpieczenia jest dzień zakończenia budowy (który może być określony także w dzienniku robót). Często jest to dzień wydania pozwolenia na użytkowanie.

Ubezpieczenie domu w budowie – koszt

Na cenę polisy na ubezpieczenie domu w budowie ma wpływ kilka czynników. Są to metraż nowo powstającego lokum, jego lokalizacja, konstrukcja i rodzaj zabudowy. Wpływają one na sumę ubezpieczenia, a więc wartość domu. Biorąc pod uwagę te czynniki, nie musimy jednak szykować się na wysoką składkę. Jej przeciętna wysokość mieści się zwykle w granicach kilkuset złotych rocznie. Kalkulacja składki na ubezpieczenie domu w budowie odbywa się indywidualnie.

Wśród ofert ubezpieczenia domu w budowie szczególnie wyróżnia się ERGO Hestia. W ramach dostępnego w niej pakietu ubezpieczeń ERGO 7 możliwe jest wykupienie polisy w tym zakresie na okres roku lub krótszy, jeśli planujemy wcześniejsze zakończenie inwestycji.

Konkurencyjna stawka to niejedyna zaleta ubezpieczenia domu w budowie. Każda osoba, która zdecyduje się na wykupienie tutaj polisy, uzyskuje bowiem fachową pomoc ze strony ubezpieczyciela. Wystarczy zadzwonić do nas lub wypełnić formularz online, by zyskać dostęp do doświadczonego specjalisty, który dobierze ubezpieczenie domu w budowie dopasowane do naszych potrzeb.

Read more
  • Published in Ubezpieczenie domu i mieszkania
No Comments

Ubezpieczenie ogrodu – co obejmuje?

środa, 07 września 2022 by Jacek Świerczyński
zalety ubezpieczenia ogrodu

Pojęcie ogrodu pojawia się w polisach mieszkaniowych nie zawsze wprost. Najczęściej jest w nich mowa o ubezpieczeniu określonych elementów przydomowego terenu, np. balkonu lub tarasu. 

Ubezpieczenie ogrodu to część składowa polisy mieszkaniowej. Wykupując ją, musimy sami określić, przed jakimi zdarzeniami i jakim elementom chcemy zapewnić ochronę, umożliwiającą uzyskanie odszkodowania.

Czy polisa mieszkaniowa zawsze chroni ogród?

Podstawowa wersja polisy ubezpieczeniowej na dom lub mieszkanie chroni jedynie samą nieruchomość (a więc mury i elementy wykończenia). Jest ona zwykle rozszerzana o wyposażenie – w tym meble i elektronikę. Gdy chcemy ubezpieczyć ogród, musimy wykupić odpowiednie rozszerzenia.

Doskonałym tego przykładem jest ubezpieczenie ERGO 7, które oferuje ERGO HESTIA. Można w jego ramach skorzystać z dodatku zapewniającego ochronę architektury ogrodu, roślin i najbliższego otoczenia.

Ubezpieczenie ogrodu – dla kogo?

Polisa na ubezpieczenie ogrodu to rozwiązanie przede wszystkim dla posiadaczy domów jednorodzinnych, którzy na swojej działce mają rozwiniętą roślinność i wyposażyli się w dodatkowe elementy wystroju (jak np. altany, ławeczki, fontanny i inne obiekty małej architektury) oraz atrakcje dla dzieci (huśtawki, piaskownice, itp.). Kompleksowe urządzenie także mniejszej działki może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, szczególnie teraz, gdy mamy do czynienia ze wzrostem cen materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Na dobrze urządzony ogród trzeba pracować wiele lat. Dlatego tak istotne jest jego ubezpieczenie, by jednostkowe zdarzenia nie zniweczyły naszych wysiłków. Polisa na ubezpieczenie ogrodu jest jednak także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą hodowlę roślin na balkonie. Nie trzeba zatem być właścicielem dużej posesji z ogrodem, by skorzystać z takiej formy ochrony.

jak duży ogród trzeba ubezpieczyć

Co chroni ubezpieczenie ogrodu?

Polisa na ubezpieczenie ogrodu obejmuje przede wszystkim ochronę roślinności, takiej jak drzewa i krzewy, kwiaty oraz trawy. Można nią jednak objąć także rośliny doniczkowe. W ramach takiej polisy chroni się dodatkowo:

  • doniczki i pergole ogrodowe,
  • ogrodzenie wraz z bramą wjazdową,
  • chodniki, podjazdy i utwardzone place,
  • boiska sportowe i korty tenisowe,
  • pomieszczenia na śmieci,
  • stróżówki i domki narzędziowe bez fundamentów,
  • obiekty małej architektury, jak np. studnie, fontanny, posągi, lampy ogrodowe, altany i wiaty,
  • huśtawki, piaskownice i inne wyposażenie placu zabaw,
  • sauny, jacuzzi i baseny na terenie ogrodu,
  • meble ogrodowe, grille,
  • instalacje: nawadniające i drenażowe ogrodu.

Wystarczy, że wybierzemy określony zakres polisy, dopasowując ją w ten sposób do naszych potrzeb. Ubezpieczenie ogrodu chroni jednocześnie przed skutkami określonych zjawisk naturalnych, aktów wandalizmu i kradzieży zwykłej oraz uderzeniem pojazdów.

jakei elementy ogrodu można ubezpieczyć

Ochrona przed zjawiskami naturalnymi

W podstawowym zakresie polisa ubezpieczeniowa dotycząca ogrodu chroni go przed skutkami zjawisk naturalnych, a więc np. gradem, śniegiem i lodem, pożarem, nawalnym deszczem, huraganem, osuwaniem się ziemi. Gwałtowna pogoda może wywołać duże straty, które niweczą wieloletnie wysiłki związane z budową ogrodu marzeń, związane także z dużymi nakładami finansowymi.

Ubezpieczenie ogrodu przed zjawiskami naturalnymi zapewnia spokój w dni, w których mamy do czynienia z różnymi niepokojącymi warunkami atmosferycznymi.

Ochrona przed kradzieżą i aktami wandalizmu

Pozostawiony na widoku grill lub kosiarka, rzadka odmiana kwiatów czy efektowne lampy solarne – to wszystko może paść łupem złodziei nawet przy zastosowaniu zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Polisa na ubezpieczenie ogrodu chroni przed takimi zdarzeniami, zapewniając odszkodowanie w ramach określonej w niej sumy ubezpieczenia.

Osoby trzecie mogą jednak także celowo zniszczyć nasze mienie. Graffiti na płocie, zdewastowane ławki lub altany i wyrwane rośliny z korzeniami – przed tym wszystkim chroni nas polisa mieszkaniowa, zapewniając wypłatę rekompensaty w wysokości adekwatnej do zniszczeń.

Ochrona przed uderzeniem pojazdu

Uderzenie pojazdu mechanicznego w ogrodzenie lub bramę wjazdową to zdarzenie, które może przynieść duże straty. Odtworzenie tych elementów małej architektury wymaga wyłożenia często kwoty nawet kilkunastu tysięcy złotych. Polisa mieszkaniowa może zapewnić ochronę przed takim zdarzeniem.

Szczególnie warto rozpatrzyć taki jej zakres, gdy dom lub mieszkanie znajdują się blisko ruchliwej ulicy albo drogi szybkiego ruchu.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie ogrodu?

Tak jak przy wielu innych polisach ubezpieczeniowych, istnieją pewne wyłączenia dotyczące ubezpieczenia ogrodu. Doskonałym tego przykładem są sytuacje, gdy określone zniszczenia w ogrodzie powstały z naszej winnych, choćby nieumyślnie. Wśród nich warto wymienić pożar altany przez niedopalonego papierosa czy zalanie ogrodu przez zbyt dużą ilość wody napuszczoną do basenu. Wyłączenia dotyczą także nienależytego zabezpieczenia budynków i elementów ruchomych w ogrodzie.

Również wszelkie zdarzenia, które były wywołane przez domowników i gości pod wpływem alkoholu lub środków psychotropowych, nie kwalifikują się do skorzystania z polisy na ogród. Z ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są ponadto:

  • pękanie mrozowe nieogrzewanych budynków,
  • budowle małej architektury, które nie są na stałe związane z gruntem (np. blaszane garaże lub namioty),
  • zarejestrowane pojazdy mechaniczne, uszkodzone na terenie posesji (w tym przypadku można skorzystać z polisy AC),
  • zniszczenia związane z nielegalną wycinką drzew.

Szczegółowe warunki dotyczące ubezpieczenia ogrodu dostępne są w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Od czego zależy cena ubezpieczenia ogrodu?

Składka za ubezpieczenie ogrodu doliczana jest do głównego zobowiązania za polisę nieruchomości. Najczęściej jest to kilkadziesiąt złotych, choć zdarza się, że kwota do zapłaty przekracza 300 lub nawet 400 złotych. Od czego zależy zatem wysokość składki? Kluczowym parametrem jest suma ubezpieczenia na jaką chcemy ubezpieczyć architekturę ogrodu. Im wartość jest wyższa, tym więcej trzeba zapłacić za polisę.

Na koszt ubezpieczenia ogrodu ma ponadto wpływ jego lokalizacja (a więc, czy jest on silniej narażony na szkodliwe warunki pogodowe lub akty wandalizmu), rodzaj budownictwa zastosowanego na terenie działki (np. czy jest ono silnie palne) czy historia ubezpieczenia (gdy wcześniej były zgłaszane szkody, składka rośnie).

Read more
  • Published in Ubezpieczenie domu i mieszkania
No Comments

Przed czym chroni nas ubezpieczenie od uprawiania sportów ekstremalnych?

piątek, 05 sierpnia 2022 by Jacek Świerczyński
ubezpieczenie sportowe dlaczego warto

Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się ze zwiększonym ryzykiem. To dlatego niezbędne jest właściwe skonfigurowanie naszej polisy podróżnej, by zapewniła nam świadczenie w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń.

Każda z polis podróżnych obejmuje określone formy ochrony. Musimy jednak pamiętać o różnych wyłączeniach. Standardowa polisa ubezpieczeniowa, którą wykupujemy na czas podróży, nie obejmuje bowiem skutków uprawiania całej grupy sportów podwyższonego ryzyka.

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie od uprawiania sportów ekstremalnych?

Ubezpieczenie od uprawiania sportów podwyższonego ryzyka gwarantuje pełną ochronę nie tylko podczas wyjazdów indywidualnych. Warto z niego skorzystać także przy organizacji obozów i imprez sportowych z udziałem klubów oraz sekcji sportowych. Dzięki temu nie będziemy się musieli martwić o skutki kontuzji wszystkich uczestników tego typu wyjazdów i wydarzeń, gdy mamy do czynienia ze sportami wymagającymi niezwykłych umiejętności fizycznych.

Podstawowy zakres ubezpieczenia od uprawiania sportów ekstremalnych

Podstawowe ubezpieczenie podróżne, w ramach którego, przy odpowiednich rozszerzeniach, zapewnimy sobie ochronę od uprawiania sportów podwyższonego ryzyka, obejmuje pokrycie kosztów pomocy medycznej i kosztów leczenia. Świadczenie uzyskamy przy nieszczęśliwym wypadku związanym z uprawianiem sportów. Ubezpieczyciel pokryje wówczas zarówno koszty leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, jak i konsultacji medycznych. Możemy w takim przypadku liczyć również na całodobową pomoc od Centrum Alarmowego.

Ponadto ważnym elementem ubezpieczenia od uprawiania sportów ekstremalnych jest pokrycie kosztów ratownictwa w górach i na morzu, gdy niezbędna jest pomoc wyspecjalizowanych służb ratownictwa, a także pomoc medyczna na miejscu wypadku.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warianty polisy. W tych najwyższych suma ubezpieczenia wynosi nawet do 3 milionów złotych, czego doskonałym przykładem jest polisa ERGO Podróż w III wariancie, oferowana przez ERGO HESTIA.

Assistance w podróży

Assistance w podróży to grupa dodatków, które zapewnią nam wygodę w trakcie wyjazdu związanego z uprawianiem sportów ekstremalnych. Po pierwsze, w ramach Assistance podróżnego możemy liczyć na pomoc w tłumaczeniu, gdy nieznajomość języka uniemożliwia skontaktowanie się z lekarzem lub pracownikiem placówki medycznej, jeśli przytrafi się nam zdarzenie losowe wymagające leczenia nas lub naszych towarzyszy podróży.

Ubezpieczenie Assistance zapewnia ponadto opiekę nad dziećmi i niepełnosprawnymi w trakcie podróży, dosłanie niezbędnych przedmiotów osobistych czy też zabezpieczenie nieruchomości w Polsce w razie kradzieży z włamaniem lub wystąpienia zdarzenia losowego. W takim przypadku możemy także liczyć na organizację i pokrycie kosztów wcześniejszego powrotu do domu.

ubezpieczenie nnw sportowe jak działa

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

NNW to ważny element ubezpieczenia od uprawiania sportów ekstremalnych. Dzięki jego wykupieniu skorzystamy bowiem ze świadczenia wypłacanego za trwały uszczerbek na zdrowiu, a nasza rodzina – w razie śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas aktywności fizycznej.

Warto zwrócić uwagę na sumy ubezpieczeniowe. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, jak np. ERGO Hestia, zapewniają wysokie wypłaty w ramach świadczeń progresywnych. W tym konkretnym przypadku 100 proc. uszczerbku na zdrowiu (a więc śmierć w trakcie uprawiania sportów) gwarantuje wypłatę 200 proc. sumy ubezpieczenia.

Inne ważne elementy NNW to świadczenie przyznawane w razie konieczności organizacji i przeprowadzenia rehabilitacji pourazowej w Polsce czy też organizacji pomocy domowej lub opieki nad dzieckiem podczas naszego leczenia.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Jeśli decydujemy się na ubezpieczenie podróżne, gdy uprawiamy sporty ekstremalne, warto rozszerzyć je o OC, czyli odpowiedzialność cywilną. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż takie ubezpieczenie zapewnia wypłatę świadczenia osobom trzecim, gdy podczas uprawiania sportów wyrządzimy im szkodę, tj. doświadczą z naszej strony uszczerbku na zdrowiu lub ich mienie zostanie uszkodzone wskutek nieszczęśliwego wypadku. Przy uprawianiu sportów ekstremalnych nie jest o to trudno, dlatego warto wykupić jak najwyższy wariant ubezpieczenia OC, szczególnie jeśli sporty ekstremalne uprawiamy w krajach trzecich.

Ubezpieczenie OC jest również ważne, gdy jesteśmy zawodowym instruktorem sportu ekstremalnego. Dzięki temu w razie wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia pokryjemy szkody wynikające z uchybień związanych z wykonywaniem naszych czynności zawodowych.

Jeśli chodzi o uprawianie sportów ekstremalnych, warto skorzystać z dwóch rozszerzeń. Wśród nich możemy wymienić ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz karnetów i kursów. Znajdziemy je m.in. w ofercie ERGO Hestia.

ubezpieczenie na sprzęt sportowy jak działa

Rozszerzenie o ubezpieczenie sprzętu sportowego

Gdy uprawiamy sporty podwyższonego ryzyka, bardzo często jest nam potrzebny do tego wysokiej jakości sprzęt. Doskonałym tego przykładem jest kolarstwo górskie. W tym przypadku nie możemy się obyć bez wysokiej klasy roweru. Najwyższej jakości sprzętu potrzebujemy także, gdy uprawiamy taki sport jak speleologia lub skoki na bungee. Zapewnimy sobie dzięki temu wysoki poziom bezpieczeństwa.

Koszt zakupu takiego sprzętu jest wysoki, dlatego warto wykupić rozszerzenie polisy podróżnej. Standardowe ubezpieczenie bagażu nie obejmuje bowiem zwykle takiego ekwipunku. Polisa na sprzęt sportowy zapewnia zwrot środków w razie jego kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia, w związku z:

  • zdarzeniami losowymi,
  • akcją ratowniczą lub poszukiwawczą,
  • wypadkiem w środku lokomocji,
  • kradzieżą z włamaniem do miejsca, w którym nasz sprzęt był przechowywany,
  • opóźnieniem dostarczenia bagażu powierzonemu przewoźnikowi.

Rozszerzenie ubezpieczenia o karnety i kursy

Na wyjazdy, podczas których uprawiamy sporty ekstremalne, bardzo często wykupujemy określone karnety lub kursy w szkółce sportowej. Decydując się na specjalne rozszerzenie polisy podróżnej, możemy zapewnić sobie zwrot kosztów takich karnetów i kursów, odpowiadający ich pełnemu lub proporcjonalnie niepełnemu wykorzystaniu, gdy przydarzył się nam nieszczęśliwy wypadek lub nagle zachorowaliśmy.

sporty ekstremalne na które można się ubezpieczyć

Zwiększona liczba kategorii sportów zapewniających świadczenie ubezpieczeniowe – o czym pamiętać?

Sporty ekstremalne to sporty, których uprawianie wiąże się z większym ryzykiem wypadku niż przy innych dyscyplinach. Wymagają one unikalnych umiejętności fizycznych, predyspozycji psychicznych i właściwego przygotowania. U ubezpieczycieli możemy spotkać się z listą takich sportów, dostępną w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Opłacając dodatkową składkę od uprawiania sportów ekstremalnych, możemy liczyć na to, że nasz ubezpieczyciel, w razie szkód powstałych z tytułu uprawiania określonego sportu, pokryje koszty leczenia i ratownictwa, assistance, NNW czy też odpowiedzialności cywilnej.

Przykładowo, jeśli chodzi o ubezpieczenie sportów ekstremalnych w ERGO HESTIA, obejmuje ono tak popularne aktywności, jak:

  • kolarstwo górskie,
  • kajakarstwo górskie,
  • loty lotnią i motolotnią,
  • lotnictwo (w tym loty śmigłowcem, szybowcem i samolotem),
  • skoki spadochronowe,
  • sporty motorowe (oprócz wyścigów),
  • speleologia,
  • narciarstwo i snowboarding poza oznakowanymi trasami.

Katalog sportów podwyższonego ryzyka, objętych dodatkowym ubezpieczeniem, jest jednak znacznie szerszy. Dlatego warto zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, w których znajdziemy informację na temat tego, czy uprawianie naszego sportu będzie objęte ochroną.

Ubezpieczenie od uprawiania sportów ekstremalnych a zakres terytorialny

Jeśli chcemy sobie zapewnić maksymalną ochronę także przy wyjazdach poza Europę, powinniśmy postawić na najwyższe warianty ubezpieczenia. Tylko wtedy zyskamy maksymalną ochronę, gdy wybieramy się do USA, Kanady, Japonii i Chin. Podstawowe warianty ubezpieczenia podróżnego obejmują cały świat bez USA, Kanady, Japonii i Chin.

Read more
  • Published in Ubezpieczenie turystyczne
No Comments

Przed czym chroni nas ubezpieczenie w podróży?

środa, 06 lipca 2022 by Jacek Świerczyński
najlepsze ubezpieczenie na podróż

Każdy wyjazd zagraniczny wiąże się z ważnymi kwestiami organizacyjnymi, o których nie możemy zapomnieć. Jedną z nich jest wykupienie ubezpieczenia w podróży.

Dobra polisa podróżna pozwala na skuteczne uporanie się z konsekwencjami zdarzeń, które ciężko jest nam przewidzieć w trakcie wyjazdu. Śledząc oferty poszczególnych ubezpieczycieli, możemy zauważyć różnice w zakresie polis podróżnych, ale ich najważniejsze elementy pozostają te same, a są to: pomoc medyczna i ratownictwo, ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Podstawowa ochrona ubezpieczenia w podróży – co obejmuje?

Wykupując podstawowe ubezpieczenie podróży, możemy liczyć przede wszystkim na pokrycie kosztów naszego leczenia z tytułu nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. W ramach określonej sumy ubezpieczeniowej otrzymujemy pomoc w formie m.in.:

  • ratownictwa medycznego oraz transportu do placówki medycznej,
  • specjalistycznych badań,
  • zabiegów ambulatoryjnych i leczenia szpitalnego,
  • pomocy stomatologicznej.

Dzięki polisie podróżnej nie musimy samodzielnie organizować środków na pomoc medyczną. Nasz ubezpieczyciel skontaktuje się bezpośrednio z podmiotem świadczącym nam pomoc medyczną i załatwi wszelkie formalności.

Trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby wybrać właściwy wariant ochrony. Różnią się one nie tylko szczegółowym zakresem, ale również kwotą zabezpieczenia. Ta ostatnia kwestia ma duże znaczenie, gdy udajemy się poza granice Unii Europejskiej, gdzie nie chroni nas Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wówczas koszty naszego leczenia mogą sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych.

ubezpieczenie przeciw wypadkiem zagranicą

Ubezpieczenie NNW umożliwia nam uzyskanie świadczenia pieniężnego, gdy ulegniemy w trakcie podróży nieszczęśliwemu wypadkowi, pociągającemu za sobą trwałą utratę zdrowia (a więc np. wszelkiego rodzaju złamań i skręceń). Jeśli nasz wypadek okaże się niestety śmiertelny,  środki z sumy ubezpieczeniowej określonej w polisie wypacane są naszym bliskim.

Trzecim podstawowym elementem polisy podróżnej jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dotyczy ono sytuacji, w których przez przypadek wyrządzimy szkodę osobową lub rzeczową w trakcie wyjazdu. Przykładem sytuacji, w jakiej ubezpieczyciel wypłaci rekompensatę dla poszkodowanych przez nas osób, będą złamanie drugiej osobie ręki przez potrącenie podczas jazdy na rowerze lub na nartach. Rekompensatę otrzyma także właściciel pojazdu, gdy przypadkowo potkniemy się i uszkodzimy mu lusterko.

Dzięki polisie podróżnej do wypłacenia rekompensaty osobie trzeciej nie potrzebujemy prawomocnego orzeczenia sądowego. Wystarczy, że poszkodowana przez nas osoba zgłosi się do naszego ubezpieczyciela, a on załatwi wszelkie formalności, także te związane z wypłatą świadczenia pieniężnego.

ubezpieczenie bagażu przed podróżą samolotem

Ważne dodatki do ubezpieczenia podróżnego

Dobre ubezpieczenie podróżne zapewnia ochronę przed większością zdarzeń, z którymi możemy mieć do czynienia w trakcie wyjazdu służbowego lub rekreacyjnego. To dlatego powinno być także wyposażone w określone opcje dodatkowe, które zapewnią pełen zakres ochrony w trakcie wyjazdu.

Jednym z najważniejszych z nich jest ubezpieczenie bagażu podróżnego. Chroni nas ono przed jego zagubieniem, uszkodzeniem lub zniszczeniem. Otrzymamy wówczas rekompensatę za poniesione straty materialne. Polisa podróżna zapewnia ponadto ochronę bagażu przed skutkami zdarzeń losowych, a więc np. pożaru, wypadku czy kradzieży.

Przede wszystkim dzięki ubezpieczeniu bagażu podróżnego możemy uzyskać profesjonalną pomoc przy utracie środków płatniczych lub niezbędnych dokumentów czy przedmiotów osobistych (jak np. telefon komórkowy, klucze, tablet). Ubezpieczyciel zapewni nam w takim przypadku pokrycie kosztów zakupu artykułów pierwszej potrzeby.

ubezpieczenie przed kradzieżą podczas podróży

Także gdy mamy do czynienia z wyjazdem rekreacyjnym, na który zabieramy ze sobą sprzęt sportowy, dobrym pomysłem będzie jego zabezpieczenie za pomocą polisy. Wystarczy, że wypełnimy odpowiednie pole we wniosku, a w razie utraty, uszkodzenia lub zniszczenia takiego sprzętu, otrzymamy odszkodowanie wypłacane już po naszym powrocie.

W ramach polisy podróżnej możemy ubezpieczyć m.in. narty, deskę snowboardową, deskę windsurfingową, rower czy też sprzęt do nurkowania. Ochronie ubezpieczeniowej podlegają również pokrowce i torby, w których ten sprzęt ze sobą przewozimy.

Równie ważnym dodatkiem do polisy podróżnej, szczególnie przy dłuższych wyjazdach, jest ubezpieczenie mieszkania. Możemy je wykupić, gdy obawiamy się, że w trakcie wyjazdu mogłoby dojść do włamania, pożaru bądź zalania naszego lokalu, ze względu na pozostawienie go bez opieki. To jednak nie wszystkie możliwości ubezpieczenia podróżnego. Wykupując dodatkowo assistance, zapewnimy sobie bowiem:

  • profesjonalną opiekę nad dziećmi i niesamodzielnymi członkami rodziny w Polsce, w trakcie naszego wyjazdu;
  • pomoc w tłumaczeniu, szczególnie gdy przez nieznajomość języka nie możemy skomunikować się z lekarzem albo inny pracownikiem placówki medycznej;
  • kontynuację podróży – gdy pojazd, którym się przemieszczamy, ulegnie uszkodzeniu i będzie wymagał naprawy.

Przed czym nie ochroni nas ubezpieczenie w podróży?

Istnieje katalog sytuacji, w których przypadku w ramach klasycznego ubezpieczenia podróżnego nie uzyskamy pomocy lub zwrotu pieniędzy. Jeśli chodzi o pomoc medyczną, będą to m.in.:

  • leczenie choroby przewlekłej (chyba że wykupimy specjalną opcję ubezpieczenia),
  • poród lub problemy z ciążą występujące po jej 32. tygodniu,
  • skutki wojny lub epidemii panującej w miejscu wyjazdu, a także ataku terrorystycznego (choć w ostatnim wypadku można wykupić dodatkowe ubezpieczenie przed terroryzmem),
  • wypadek ubezpieczonego będącego pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających.

Wyłączenia dotyczą także Następstw Nieszczęśliwych Wypadków oraz Odpowiedzialności Cywilnej. Związane są one z takimi sytuacjami, jak spowodowanie wypadku przez prowadzenie pojazdu przy braku odpowiednich uprawnień czy nierespektowanie ogólnych zasad bezpieczeństwa przez np. spacerowanie po krawędzi klifów lub skakanie „na główkę” z dużej wysokości.

Osobne wyłączenia dotyczą naszych bagaży. Na odszkodowanie od ubezpieczyciela w ramach polisy podróżnej nie możemy liczyć, jeśli pozostawiliśmy bagaż bez opieki, uszkodziliśmy go samodzielnie lub zrobiły to nasze dzieci, a także gdy rozlejemy w jego wnętrzu płyn, co spowoduje uszkodzenie znajdujących się w nim przedmiotów.

Nie możemy ponadto liczyć na zwrot kosztów znajdujących się we wnętrzu bagażu gotówki, biżuterii, lekarstw, sprzętu sportowego lub dzieł sztuki. Warto o tym pamiętać, zanim zwrócimy się z wnioskiem o rekompensatę do naszego ubezpieczyciela.

Gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia w podróży?

Na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, w których możemy wykupić ubezpieczenie podróżne. Ich ofertę ze względu na zakres i ceny porównamy dzięki rankingom online, w których wpisujemy dane związane z naszą podróżą.

Czołowe miejsca w takich rankingach zajmuje ERGO HESTIA oferująca ERGO Ubezpieczenie Podróży. Wyróżnia się ono tym, że przy korzystnej cenie zapewnia kompleksową ochronę w niemal każdej sytuacji. ERGO Ubezpieczenie Podróży możemy wykupić w jednym z Biur Podróży dostępnych w większych miejscowościach lub też skorzystać z formularza online na stronie internetowej.

Ten drugi sposób jest bardzo wygodny ze względu na brak potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy, że w formularzu wypełnimy informacje na temat celu, terminu podróży i liczby podróżujących osób, by w ciągu kilku sekund uzyskać propozycje polisy ubezpieczeniowej w wariantach od minimalnego do najbardziej kompleksowego.

Poszczególne warianty ubezpieczenia różnią się między sobą także przeznaczeniem. Znajdziemy w nich te dla osób zwiedzających, uprawiających sporty, zmotoryzowanych, jak i najbardziej wymagających, obejmujące pełną ochroną przed niemal wszystkim zdarzeniami, które mogą się nam przytrafić w podróży.

Read more
  • Published in Ubezpieczenie turystyczne
No Comments

Przed skutkami jakich zjawisk chroni ubezpieczenie domu lub mieszkania?

piątek, 10 czerwca 2022 by Jacek Świerczyński
ubezpieczneie od zalania zalety

Ubezpieczenie domu i mieszkania zapewnia spokojny sen, niezależnie od pogody. Wybierając ofertę odpowiedniego ubezpieczyciela, ochronimy się przed niemal wszystkimi zjawiskami atmosferycznymi występującymi na terytorium naszego kraju.

Zanim postawimy na konkretny pakiet ubezpieczenia, powinniśmy przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W kategorii zdarzeń losowych znajdziemy w nich szczegółowe informacje na temat zakresu danej polisy, jeśli chodzi o poszczególne zjawiska, związane z takimi żywiołami jak woda, powietrze, ogień i ziemia.

Ubezpieczenie nieruchomości od zalania

Ubezpieczenie od zalania chroni nasz dom lub mieszkanie przed działaniem wody i innych cieczy związanych m.in. z silnymi opadami atmosferycznymi. Chodzi tutaj nie tylko o zalanie przez dach, ale również powodzie związane z gwałtownym wezbraniem wód z rzek i strumyków, zbiorników wodnych czy też studzienek kanalizacyjnych.

Szkody z tym związane mogą być ogromne. Można wśród nich wymienić grzyby i pleśń na ścianach, uszkodzenie podłóg i mebli czy też przesiąknięte sufity. Opłacając składkę na ubezpieczenie domu lub mieszkania od wszelkich ryzyk związanych ze zdarzeniami losowymi, skutecznie usuniemy wszelkie szkody powstałe w związku z działaniem takiego żywiołu jak woda.

ubezpieczenie śniegowe czym jest

Ubezpieczenie nieruchomości od śniegu i lodu

Zimowa aura może także powodować różnego rodzaju zniszczenia domu lub mieszkania. Wśród najczęściej zgłaszanych zimą szkód należą te związane ze staczaniem się mas śniegu lub lodu na ubezpieczoną nieruchomość (szczególnie w górach), ale również zawaleniem się dachu w związku z dużym ciężarem śniegu lub lodu czy też przewróceniem się w związku z tym naszego mienia na inny budynek.

Ubezpieczenie od gradu

Gradobicia stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, lecz również dla budynków. Kule gradowe osiągające średnicę od kilku centymetrów wzwyż mogą wyrządzić szkody, niszcząc dachy i elewację, ale również balkony i okna. Dodatkowo, gdy kule gradowe dostaną się do wnętrza nieruchomości, może dojść do jej zalania. W związku z gradobiciem dochodzi równie często do uszkodzeń innych budynków na posesji, w tym altany i garażu. To dlatego warto postawić na ubezpieczenie, w którym zawarta jest ochrona przed gradem.

Pojęcie gradu jest w różny sposób definiowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Najczęściej jest on określany jako opady atmosferyczne składające się z bryłek lodu.

Zdarza się ponadto, że ubezpieczyciele dzielą opady atmosferyczne, których skutkiem są uszkodzenia nieruchomości, na deszcz ze śniegiem, krupy śnieżne czy też ziarna lodowe. Tego typu niuanse mogą mieć znaczenie w przypadku, gdy będziemy wnioskować o odszkodowanie. Warto mieć to na uwadze, nim postawimy na konkretną ofertę.

Ponadto w podstawowej wersji ubezpieczenia przed gradobiciem chronimy jedynie mury i inne stałe elementy nieruchomości (jak np. dach). Jeśli chcemy zabezpieczyć również balkony, okna i inne budynki zlokalizowane na posesji, powinniśmy wykupić do polisy określone dodatki.

ubezpieczenie od pioruna warunki

Ubezpieczenie od uderzenia pioruna

Wiosenna i letnia aura sprzyja wyładowaniom atmosferycznym, które mogą spowodować uszkodzenia naszego domu lub mieszkania, a także znajdujących się w nich sprzętów. Uderzenie pioruna i związane z nim skutki, czyli przepięcia w sieci, zaliczane są zwykle do zdarzeń losowych objętych ochroną w podstawowym ubezpieczeniu, ale zdarza się również, że musimy wykupić dodatkową ochronę, powiększając zakres naszej polisy.

Równie istotne jest to, że część polis ubezpieczeniowych nie obejmuje skutków przepięć w instalacjach podziemnych lub urządzeniach albo instalacjach, w których stopień zużycia poszczególnych elementów przekroczył 80 proc.

 

Ubezpieczenie od silnego wiatru

Silny wiatr to zjawisko atmosferyczne, które coraz częściej występuje na terytorium Polski, wywołując liczne szkody na nieruchomościach. Jak duża jest skala tego zjawiska w ostatnich kilku latach, możemy łatwo sprawdzić, przeszukując SMS-y z alertami RCB. Widać po nich doskonale, że silny wiatr jest obecnie dużym problemem. Na szczęście dzięki polisie ubezpieczeniowej skutecznie ochronimy się przed skutkami tego typu zjawisk.

Towarzystwa ubezpieczeniowe określają jako silny wiatr/huragan ruch powietrza atmosferycznego związany z nierównomiernym rozkładem ciśnienia atmosferycznego, powodujący masowe straty. Najczęściej stosowaną granicą prędkości wiatru przez ubezpieczycieli jest kilkanaście m/s. W przypadku ERGO Hestia jest to 15 m/s.

Gdy analizowana jest konkretna szkoda, stosowane są oficjalne pomiary, które przeprowadza Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jeśli pomiary okażą się wyższe od określonej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia bariery, szkoda powinna zostać uznana.

Podstawowa polisa ubezpieczeniowa chroni przed uszkodzeniami stałych elementów nieruchomości, a więc np. zerwaniem dachu, tynku i uszkodzeniami balkonów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy w ramach ubezpieczenia pokryjemy także starty w ruchomościach domowych, ponieważ np. przy uszkodzeniu dachu może dojść do uszkodzenia naszego wyposażenia.

Istotnym elementem ochrony ubezpieczeniowej są ponadto zabudowania oraz mienie, które zlokalizowane jest w obrębie naszej posesji. Możemy tutaj wymienić m.in. garaż wolnostojący, małą architekturę ogrodową lub roślinność w ogrodzie. Warto ponadto rozszerzyć taką polisę o stłuczenie przedmiotów szklanych, co zabezpieczy nasze szyby oraz panele fotowoltaiczne i solarne, jeśli mamy je w swoim wyposażeniu.

Ubezpieczenie od pożaru

Pożary to powszechny problem w Polsce. W samym tylko 2020 r. strażacy w naszym kraju wyjeżdżali do ok. 130 tys. pożarów. To dlatego tak bardzo istotne jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej chroniącej przed skutkami tego typu zdarzeń. Podstawowe warianty ubezpieczenia chronią przed pożarem mury oraz elementy stałe.

Jeśli zależy nam jednak na kompleksowej ochronie nieruchomości, powinniśmy także zadbać o włączenie do ochrony ubezpieczeniowej mienia ruchomego, a więc części wyposażenia mieszkania nieprzytwierdzonej do budynku na stałe, którą można demontować w swobodny sposób. To dodatkowo płatne rozszerzenie.

Ubezpieczenie od osunięcia, zapadania oraz trzęsienia ziemi

Poszukując ubezpieczenia, które ochroni nas przed skutkami zjawisk związanych z różnego rodzaju żywiołami, bardzo często zapominamy o ochronie mieszkania lub domu przed skutkami osunięcia się, zapadania oraz trzęsienia ziemi.

Choć w Polsce z tego typu zagrożeniem mamy do czynienia zwykle na terenach pokopalnianych, zboczach oraz wzniesieniach, może się zdarzyć, że do katastrofy budowlanej dojdzie w związku z działaniem suszy, ulewnego deszczu lub powodzi. Oprócz tego dochodzi do stałej zmiany ułożenia płyt tektonicznych, co może w przyszłości zwiększyć zagrożenie ze strony wstrząsów sejsmicznych.

To dlatego nie można zapominać o uwzględnieniu takiego ryzyka w polisie. Dobre ubezpieczenie uchroni przed takim zjawiskami nie tylko mury i elementy stałe, ale również inne obiekty w obrębie posesji, w tym domek letniskowy, altanę czy też garaż.

ubezpieczenie od wiatru jak działa

Gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia domu lub mieszkania przed skutkami zjawisk?

Na rynku możemy znaleźć bogatą ofertę towarzystw ubezpieczeniowych, obejmującą skutki różnych zjawisk na nieruchomościach. Bardzo szeroki zakres ubezpieczenia domu lub mieszkania przed różnymi zjawiskami, które najczęściej występują na terenie naszego kraju, oferuje m.in. ERGO Hestia w ramach pakietu ERGO 7. Zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia należą do nich m.in. zalanie (związane z powodzią lub deszczem nawalnym), uderzenie pioruna, grad, huragan (wywołujący oprócz samoistnych uszkodzeń budynku również te związane z upadkiem drzew lub masztów), śnieg i lód, sadza i dym, osunięcie, zapadanie oraz trzęsienie ziemi.

Korzystając z pomocy doświadczonych doradców, dobierzemy polisę, która będzie najlepiej odpowiadać naszym potrzebom w kwestii wysokości składki oraz zakresu ochrony.

Read more
  • Published in Ubezpieczenie domu i mieszkania
No Comments
  • 1
  • 2
  • 3

Szukaj

Najnowsze artykuły

  • dlaczego warto wykupić ubezpieczenie sos dla domu

    Przed czym chroni SOS assistance dla nieruchomości przedsiębiorców?

    0 comments
  • co się zawiera w domowym assistance

    Dlaczego warto wykupić Assistance w domu?

    0 comments
  • najlepsze ubezpieczenie od wypadku w pracy

    Czy można zabezpieczyć się przed uszkodzeniem ciała i niezdolnością do pracy?

    0 comments
  • ubezpiecznie zdrowotne od nowotworów

    Czy można zabezpieczyć się przed zachorowaniem na nowotwór?

    0 comments
  • najlepsze ubezpieczenia zdrowotne dla dzieci

    Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie zdrowia dziecka?

    0 comments

Kategorie

  • Rozwiązania zdalne
  • Ubezpieczenie domu i mieszkania
  • Ubezpieczenie samochodu
  • Ubezpieczenie turystyczne
  • Ubezpieczenie zdrowotne

JAKIEGO UBEZPIECZENIA POTRZEBUJESZ?

  • Samochód
  • Dom i mieszkanie
  • Zdrowie i życie
  • Podróże i sport
  • Biznes
  • Pakiety

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

T 22 642 74 18
Email: kontakt@ergohestiawilanow.pl

Zapoznaj się z Naszym regulaminem oraz Polityką Prywatności.

Ergo Hestia Oddział Wilanów
ul. Franciszka Klimczaka 22, 02-797 Warszawa

Zobacz nas na Google Maps

Ubezpieczenia Hestia Wilanów

© 2018 Ergo Hestia Oddział Wilanów
Projekt i wykonanie: TOP