Skip to main content

Usługa Car Assistance w firmie jest często kojarzona z holowaniem samochodu. Jej zakres jest jednak znacznie szerszy. Zwykle nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak dużą pomoc możemy uzyskać w ramach takiej polisy.

U wielu ubezpieczycieli Car Assistance składa się z kilkunastu rodzajów świadczeń, z których można skorzystać, biorąc pod uwagę sytuację, w której się znaleźliśmy. Dzięki takiej polisie w razie trudnych sytuacji na drodze lub problemów z pojazdem uzyskamy specjalistyczną pomoc.

Ogólny zakres Car Assistance i usługi szczegółowe

Car Assistance zapewnia wsparcie przy wystąpieniu trzech rodzajów zdarzeń. Są to: wypadek i zdarzenie losowe, awaria pojazdu lub jego kradzież. Pomoc ubezpieczyciela jest dostępna w kilku wariantach, ze względu na sumę i zakres. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych możemy ją zatem dopasować do swoich wymagań.

Przed wyborem oferty Ubezpieczyciela warto się zapoznać z zakresem terytorialnym świadczenia. Zwykle obejmuje ono Polskę i Unię Europejską lub całą Europę. W ERGO HESTIA jest to jednak dodatkowo Algieria, Maroko, Tunezja, Izrael i Iran. Co niezwykle ważne, z Car Assistance można skorzystać przez całą dobę. To bardzo istotne ze względu na to, że przedsiębiorcy i pracownicy firm bardzo często podróżują, także w weekendy i w nocy.

assisatance dla firm holowanie samochodu

Holowanie pojazdu – co warto wiedzieć?

Holowanie pojazdu to usługa, z której korzystamy najczęściej, jeśli chodzi o Car Assistance w firmie. Awaria lub wypadek mogą się zdarzyć bowiem nie tylko w trasie, lecz również w trakcie jazdy po mieście. Zdarza się także, że nasz samochód nie może odpalić po postoju. W tym przypadku także możemy skorzystać z Car Assistance. Jeśli chodzi o holowanie pojazdu, istotną kwestią jest przede wszystkim odległość, na którą możemy go w ten sposób przetransportować.

W kwestii liczby kilometrów maksymalny zasięg jest określany osobno dla Polski i krajów zagranicznych. Przykładowo w Car Assistance ERGO HESTIA – w kraju można holować samochód osobowy lub terenowy, w zależności od wariantu, na odległość do 500 km lub bez limitów, a za granicą – na odległość do 250 km lub bez limitów w najwyższym pakiecie. Osobną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, decydując się na pakiet holowania, jest także to, ile razy możemy skorzystać ze świadczenia w ramach jednej polisy, przy konkretnym zdarzeniu.

Pojazd zastępczy – możliwość kontynuacji pracy

Samochód to narzędzie, bez którego trudno jest wyobrazić sobie pracę w firmie. To dlatego w ramach Assistance w firmie można skorzystać z pojazdów zastępczych w przypadku kradzieży pojazdu lub jego części, wypadku i innych zdarzeń drogowych, awarii lub unieruchomienia. Samochód zastępczy udostępniany w ramach polisy ubezpieczeniowej należy do podmiotu, który profesjonalnie zajmuje się ich wypożyczaniem.

Z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia wynika, że otrzymujemy na określony czas taki pojazd, który jest zbliżony klasą i pojemnością silnika do naszego, a w przypadku ciężarowego – także innymi parametrami technicznymi zapewniającymi swobodną pracę.

Świadczenie w postaci samochodu zastępczego jest limitowane czasowo. W zależności od przyczyny skorzystania z ubezpieczenia i jego wariantu maksymalnie można z niego korzystać od 5 do 20 dni, od 1 do 3 razy w ciągu okresu polisy (1 rok).

assistance dla firm naprawa samochodu na miejscu

Naprawa pojazdu na miejscu lub transport do mechanika i zakwaterowanie w hotelu

Usługa usprawnienia na miejscu polega na wykonaniu przez wyznaczonego specjalistę czynności naprawczych w ubezpieczonym pojeździe, aby umożliwić kontynuację podróży do miejsca docelowego lub najbliższego warsztatu (np. wymianę opony). Jeśli okaże się, że nie jest to możliwe, ubezpieczyciel organizuje holowanie pojazdu. Ubezpieczenie Car Assistance zapewnia zatem także odbiór uszkodzonego i dostarczenie naprawionego pojazdu do wskazanego miejsca, i to nawet na odległość 500 km.

Gdy naprawa pojazdu się przedłuży, w ramach Car Assistance w ERGO HESTIA istnieje także możliwość skorzystania z noclegu w najbliższym hotelu trzygwiazdkowym nawet przez 3 dni.

jakie usługi zawierają się w ubezpieczeniu assistance dla firm

Inne świadczenia w ramach Car Assistance w firmie

Wśród innych świadczeń Car Assistance w firmie, o których często nie mieliśmy pojęcia, znajduje się zmiennik kierowcy – czyli świadczenie obejmujące powrót pasażerów ubezpieczonego pojazdu do miejsca zamieszkania, jeśli kierowca pojazdu doznał w wyniku zdarzenia drogowego obrażeń ciała lub zmarł, a także wówczas, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku został hospitalizowany lub zmarł, a żaden z pasażerów nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem danej kategorii. Co istotne, świadczenie nie obejmuje kosztów paliwa, a także opłat drogowych / parkingowych. Jeśli pojazd, którym się poruszamy, uległ szkodzie całkowitej, możemy skorzystać także z parkingu strzeżonego i usługi złomowania.

Inne z wartych uwagi świadczeń dodatkowych w Car Assistance to dowóz paliwa do ubezpieczonego pojazdu (z wyłączeniem kosztów zakupu) oraz opieka psychologiczna organizowana w związku ze stresem będącym następstwem nieszczęśliwego wypadku pod warunkiem skierowania wystawionego przez lekarza prowadzącego. To drugie świadczenie jest dostępne dla ubezpieczonego, innych osób znajdujących się w pojeździe w momencie zajścia wypadku oraz członków ich rodzin.

Jeśli do zdarzenia objętego ubezpieczeniem doszło w trakcie dłuższego wyjazdu, istnieje również możliwość skorzystania z opcji „Kontynuacja podróży”. W jej ramach można otrzymać bilety pierwszej klasy, uprawniające do podróży pociągiem lub autobusem albo bilety lotnicze, o ile koszt zakupu jest porównywalny z kosztem zakupu biletów na pociąg lub autobus, do miejsca docelowego podróży lub miejsca zamieszkania Ubezpieczonego.

Ponadto Car Assistance to nie tylko ubezpieczenie dla przedsiębiorców i ich pracowników poruszających się pojazdami na czterech kołach lub motocyklami. W ERGO HESTIA ze świadczeń w ramach takiej polisy mogą skorzystać także osoby jeżdżące rowerem. Assistance rowerowy, o którym mowa, zapewnia, w razie takiej potrzeby, transport kierowcy roweru i jego jednośladu. Jest to świadczenie limitowane kwotowo i względem ilości kilometrów (do 100 km i kwoty 1000 zł). Ograniczenie w poszczególnych wariantach dotyczy też częstotliwości korzystania ze świadczenia, w zależności od rodzaju zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciela.