Skip to main content

Organizacja Best Doctors została założona w 1989 roku. Do tej pory przystąpiło do niej ponad 50 tysięcy lekarzy i ekspertów o światowej renomie, praktykujących w ponad 450 specjalizacjach. Oznacza to ogromny zespół lekarzy, którzy mogą się nami zająć, jeśli poważnie zachorujemy.

Żadna osoba nie liczy się z tym, że zapadnie na nowotwór złośliwy, jednak w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła zapadalność na raka i to wśród młodych ludzi. Coraz częściej notuje się też przypadki nowotworów u dzieci. Nawet jeśli nie chcemy myśleć o tym, że możemy zachorować, warto zapewnić sobie ochronę i możliwość leczenia za granicą na wszelki wypadek.

Tym właśnie zajmuje się ubezpieczenie zdrowotne Best Doctors oferowane przez ERGO Hestia.

Świadczenia w ramach ubezpieczenia

Najbardziej poważne choroby, przy których można uzyskać drugą opinię i leczenie w ramach organizacji Best Doctors, to między innymi nowotwory złośliwe, nowotwory nieinwazyjne czy rak in situ.

Jednak można też w ramach ubezpieczenia Best Doctors uzyskać przeprowadzenie operacji wszczepienia by-passów, zabiegu kardiochirurgicznego wymiany zastawki serca, zabiegu neurochirurgicznego czy przeszczepu narządów od żywego dawcy i przeszczepu szpiku kostnego.

Po zgłoszeniu się do ubezpieczyciela nasz przypadek będzie skonsultowany z organizacją Best Doctors, gdzie specjalista z danej dziedziny wyda drugą opinię. Otrzymamy poufny raport dotyczący naszego stanu, ale też prognozy i ścieżkę leczenia. Jeśli pojawią się jakieś pytania, to również na nie dostaniemy odpowiedź.

Gdy zaś będziemy chcieli leczyć się za granicą, wystarczy zgłosić taką chęć i otrzymamy wykaz najlepszych ośrodków, które zajmują się leczeniem lub przeprowadzaniem zabiegów, do jakich się kwalifikujemy. Po podjęciu decyzji, gdzie chcemy się leczyć, organizacja zajmie się wszystkimi szczegółami wyjazdu i samym leczeniem.

Korzyści z ubezpieczenia Best Doctors

Pierwszą z korzyści posiadania dodatkowego ubezpieczenia jest spokój ducha. Tak naprawdę możemy nigdy nie zachorować, ale posiadanie ubezpieczenia, które nam pomoże w diagnostyce i wyborze leczenia, zapewni nam spokój i pewność, że gdyby coś się stało, otrzymamy stosowną pomoc.

Best Doctors ma też szereg medycznych korzyści. Przede wszystkim, kiedy zgłosimy się do ubezpieczyciela z informacją o ciężkiej chorobie, możemy liczyć na druga opinię medyczną w ramach InterConsultation.

Choć zwykle ufamy swojemu lekarzowi prowadzącemu, zawsze warto skorzystać z drugiej opinii, aby jeszcze dokładniej poznać obraz sytuacji. W procesie rozpatrywania naszego przypadku możemy też skorzystać z leczenia za granicą w ośrodku o światowej sławie i renomie.

Można mieć pewność, że diagnoza oraz plan leczenia są rzetelnie opracowane przez najtęższe umysły medyczne na świecie. A samo leczenie raka oraz innych chorób, będzie prowadzone przez specjalistę metodą, która jest dla nas najlepsza.

Ponadto nie musimy się martwić o koszty, ponieważ ubezpieczyciel opłaci koszty pobytu i leczenia za granicą na podstawie drugiej opinii medycznej.

Także można wyjechać na leczenie z osobą towarzyszącą i nie będziemy musieli za to dodatkowo dopłacać, a nawet otrzymamy zwrot kosztów leków, które są kontynuacją leczenia. Dzięki temu możemy skupić się tylko na leczeniu i powrocie do pełni sił.