Skip to main content

Żadna osoba nie chce chorować, ale niestety od naszych chęci niewiele zależy. Wiele osób z zaskoczeniem dowiaduje się o poważnej chorobie, choć objawy, które mieli, nigdy by na to nie wskazywały.

W takich sytuacjach nie warto panikować, lecz zasięgnąć kolejnej opinii medycznej i ustalić plan leczenia. Druga opinia medyczna oraz dobrze przygotowany plan terapii, może drastycznie zmienić sytuację.

Best Doctors to ubezpieczenie, które w takich sytuacji może bardzo pomóc. Nawet jeśli zapadniemy na poważne schorzenie, będziemy mieli dostęp do światowej klasy specjalistów od leczenia takiej jednostki chorobowej. Jak działa takie ubezpieczenie?

Best Doctors – co trzeba wiedzieć?

Klienci ERGO Hestia mogą wybrać ubezpieczenie Best Doctors dobrowolnie. Taki rodzaj ubezpieczenia nie jest w żadnym razie obowiązkowy, ale daje nam wewnętrzny spokój i sprawia, że czujemy się lepiej, wiedząc, że ktoś się nami zaopiekuje i nam pomoże w trudnej sytuacji.

Nawet gdy zostaną u nas zdiagnozowane poważne stany chorobowe, można liczyć na rzetelną pomoc w leczeniu. W ramach tego ubezpieczenia można otrzymać między innymi drugą opinię medyczną, która może być bardzo pomocna w ustaleniu właściwego leczenia.

Co ważniejsze, mamy możliwość leczenia raka oraz innych chorób za granicą. Leczenie odbywa się w najlepszych placówkach medycznych nie tylko w Europie, ale też na świecie. Ubezpieczyciel pokrywa koszty podróży oraz pobytu za granicą nie tylko osoby, która wymaga leczenia, ale też osoby towarzyszącej.

Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas leczenia nowotworów i innych poważnych chorób, zwłaszcza w obcym kraju, wiele osób czuje się lepiej, mając przy sobie kogoś bliskiego. Zdecydowanie pozytywnie wpływa to na nastrój chorego, a co za tym idzie – może wpłynąć choćby na nastawienie do samego procesu leczenia.

Jak działa procedura?

W ostatnich latach zanotowano wzrost zainteresowania takim ubezpieczeniem na poziomie 80%. Wynika on z rosnącej świadomości na temat chorób cywilizacyjnych oraz zapadalności na raka.

Niestety coraz więcej osób jest też diagnozowanych jako chorzy na nowotwór, choć na szczęście nie zawsze jest to nowotwór złośliwy. Zgodnie z przysłowiem „Przezorny zawsze ubezpieczony” warto ubezpieczyć się też w ramach pakietu Best Doctors.

W momencie, gdy okaże się, że poważnie zachorowaliśmy, wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem, a nasze zgłoszenie zostanie przekazane do zespołu medycznego Best Doctors.

Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, a po przygotowaniu opisu przypadku zostanie nam zaproponowana opieka specjalistów światowej klasy. Otrzymamy też raport zawierający między innymi dane diagnostyczne i wskazania dotyczące dalszego leczenia wraz z drugą opinią medyczną.

Leczenie za granicą dostępne jest w każdej chwili, wystarczy o tym poinformować ubezpieczyciela, a ERGO Hestia zajmie się organizacją transportu, pobytu i samego leczenia.

Nie warto martwić się na zapas, trzeba się skupić na samym procesie leczenia. W ramach organizacji Best Doctors można skorzystać z dostępu do aż 50 000 lekarzy na całym świecie, pracujących w 450 specjalizacjach!

Oznacza to, że każda osoba chora będzie leczona przez specjalistę w tej dziedzinie, a to z pewnością usprawni proces terapii. W końcu Twoje zdrowie jest najważniejsze!