Skip to main content

Wypadki na drogach zdarzają się codziennie. Zwykle nie zwracamy na nie uwagi, aż do czasu, gdy taka sytuacja nas spotka bezpośrednio. Wtedy natychmiast dzwonimy do swojego ubezpieczyciela, aby dowiedzieć się, jakie mamy opcje.

Mając ubezpieczenie w ERGO Hestia, można liczyć na wiele usług ułatwiających poruszanie się po mieście bez dostępu do własnego auta. Nowością jest jednak zaoferowanie przejazdów taksówkami EcoCar zamiast jak zwykle samochodem zastępczym. ERGO Hestia pokrywa koszty poruszania się taksówkami EcoCar osobom, które wolą ten środek zastępczy. Jak działa ta usługa?

Kto może skorzystać z taksówek EcoCar?

ERGO Hestia oferuje swoim klientom możliwość korzystania z hybrydowych taksówek EcoCar zamiast wykorzystywania pojazdów zastępczych. Jest to pilotażowy program, który aktualnie dostępny jest na terenie Trójmiasta, Wrocławia i oczywiście Warszawy.

Na tę chwilę dostępny jest dla mieszkańców i osób przebywających w wybranych miastach. W planach jest rozszerzenie usługi dla klientów mieszkających w innych większych miastach Polski. Warto wiedzieć, że na terenie Warszawy można skorzystać też z carsharingowych pojazdów hybrydowych.

Usługa EcoCars ma na celu podniesienie poziomu obsługi klienta i likwidacji szkód. Oczywiście korzystanie z hybrydowych taksówek przyczynia się też do ochrony środowiska i promuje bardziej świadomy styl życia.

Jak zamówić taksówkę zamiast auta zastępczego?

Zaraz po stłuczce lub poważnym uszkodzeniu auta trzeba zgłosić szkodę w ERGO Hestia. Można to zrobić między innymi za pośrednictwem formularza na stronie online. Wystarczy poczekać na telefon od przedstawiciela firmy, który zaoferuje opcje możliwe do wykorzystania w takiej sytuacji, w tym pokrycie kosztów korzystania z usług EcoCar.

Wystarczy pobrać aplikację EcoCar (dostępną w App Store i w Google Play). Środki do wykorzystania na przejazd taksówkami zostaną przesłane na konto w aplikacji albo na wskazany numer telefonu. Bonusowe środki można wykorzystać w dowolnym czasie, jednak dotyczą tylko taksówek poruszających się po Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. Zamawianie taksówki jest bardzo proste. Można to zrobić z poziomu aplikacji albo dzwoniąc na numer +48 123456789.

Zalety jazdy ekologiczną taksówką

Nie da się ukryć, że taksówkarze znają miasto jak własną kieszeń. Potrafią poruszać się skrótami, objazdami, a nawet unikać korków w godzinach szczytu. A przede wszystkim nie muszą samochodu parkować na ciasnych parkingach miejskich. Wystarczy, że wysadzą klienta przy chodniku. Zatem jazda taksówką zamiast własnym samochodem ma dużo korzyści. Unikamy stania w korku czy szukania przez długie minuty miejsca parkingowego.

Wiele osób korzysta też z samochodu, aby odwieźć dzieci do szkoły, a to oznacza, że odbywa z nimi podróż. Czasem miejsce nauki dziecka jest odległe od domu i miejsca pracy, więc trzeba pojechać okrężną drogą. Wybierając opcję przejazdu taksówkami, można dzieci wysłać z kierowcą prosto do szkoły, a samemu pojechać do pracy, bez tracenia czasu.

Wynajmując samochód w ramach auta zastępczego, bierzemy też na siebie odpowiedzialność za ten pojazd. Wybierając przejazd taksówką, można czuć większą swobodę i nie martwić się o to, czy parkując, zarysujemy samochód. Co niestety jest najczęstszym zmartwieniem osób korzystających z pojazdów zastępczych.

EcoCar, jak nazwa wskazuje, to pojazdy ekologiczne. Flota hybrydowych, maksymalnie 3-letnich taksówek świetnie sprawdza się w mieście i dodatkowo nie zatruwa go spalinami, tak jak robią to zwykłe pojazdy. Każda osoba, która skorzysta z aplikacji EcoCar, może w niej śledzić, w jaki sposób przyczyniła się do ograniczenia emisji CO2 przez zbieranie EcoKilometrów. Już po kilku dniach będzie można zauważyć, jak dobrą dla środowiska rzeczą są taksówki EcoCar.