Skip to main content

Internet daje dużo nowych możliwości. Obecnie coraz więcej spraw można załatwić zdalnie. Okazuje się, że za pośrednictwem komputera, tabletu czy komórki możemy się także porozumieć w wielu sprawach z naszym ubezpieczycielem. Dotyczy to w szczególności zawierania ubezpieczenia, ale także szeregu innych spraw związanych z jego obsługą.

Dlaczego warto zawrzeć ubezpieczenie przez internet?

Zdalne zawieranie ubezpieczenia to spora wygoda. Dzięki niemu można oszczędzić czas i pieniądze. Po wprowadzeniu oferty do systemu przez agenta, polisę przez internet zawiera się nawet w ciągu kilku minut. To znacznie szybciej niż w przypadku wizyty w oddziale. Może to wówczas zająć nawet kilka godzin, licząc dojazd, czekanie w kolejce, ustalenie warunków ubezpieczenia oraz wydrukowanie i podpisanie polisy.

Osobną kwestią jest nasze bezpieczeństwo. W dobie pandemii koronawirusa przemieszczanie się do punktu sprzedaży ubezpieczeń i kontakt z innymi osobami może wiązać się z pewnym ryzykiem zakażenia się. Poza tym trzeba w trakcie takiej wizyty mieć na sobie maseczkę oraz pamiętać o dezynfekcji rąk przy wejściu.

To wszystko sprawia nam wiele trudności. Zawarcie polisy przez internet jest w związku z tym obecnie lepszym rozwiązaniem. Wystarczy tylko włączyć laptopa, tablet albo skorzystać z komórki z dostępem do internetu, by szybko i w dogodnej porze dnia wykupić niemal dowolną polisę. Polisę przez internet zawrzemy m.in. w Ergo Hestia. To odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy zgłaszali chęć przyspieszenia i uproszczenia całego procesu.

Jakie ubezpieczenie zawrzemy internetowo?

Obecnie za pośrednictwem internetu zawrzemy większość najbardziej popularnych ubezpieczeń. Polisa na samochód (OC, AC, NNW, Assistance), mieszkanie lub dom, na życie lub na podróż? To tylko część z ubezpieczeń dostępnych online. Dzięki wprowadzeniu danych na temat takich ubezpieczeń do systemu ubezpieczeniowego możliwe jest szybkie wyliczenie składki przez agenta i przesłanie jej wraz z warunkami ubezpieczenia bezpośrednio do nas.

Nie musimy już zatem oczekiwać w biurze na to, aż dane zostaną wprowadzone i składka za polisę będzie wyliczona. Gdy tylko pojawi się kwota składki, zostaniemy o tym na różne sposoby poinformowani.

Internetowe konto ubezpieczeniowe – sposób na zdalne zawarcie polisy ubezpieczeniowej, ale nie tylko

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje obecnie takie rozwiązanie jak darmowe konto ubezpieczeniowe. Zakładając takie konto, możemy szybko zawrzeć interesującą nas polisę ubezpieczeniową. Za pośrednictwem takiego konta wykonamy także szereg innych czynności i to przez 24 godziny na dobę. To bardzo ważne, ponieważ wszelkie sprawy związane z naszym ubezpieczeń załatwimy wtedy, gdy będziemy mieć na to rzeczywiście czas.

Oznacza to koniec telefonów do ubezpieczyciela w trakcie pracy, jak i spieszenia się na wizytę do biura ubezpieczeniowego przez zakorkowane ulice w centrum miasta. Darmowe konto ubezpieczeniowe to nowa jakość w branży ubezpieczeniowej. To dlatego korzysta z niego coraz większa liczba klientów.

Zakres czynności, które możemy wykonać przy użyciu konta ubezpieczeniowego online, uzależniony jest od ubezpieczyciela. U każdego z nich może się on kształtować zupełnie inaczej. Na przykład w Ergo Hestia dzięki kontu ubezpieczeniowemu zaakceptujemy ofertę przygotowaną uprzednio przez agenta ubezpieczeniowego. To jednak nie wszystkie możliwości takiego konta. Internetowe konto ubezpieczeniowe w Ergo Hestia pozwala bowiem również na:

  • zgłoszenie szkody i uzyskanie informacji od naszego opiekuna o statusie tejże szkody oraz o wysokości przysługującego nam odszkodowania – wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza, by wypełnić niezbędne dla ubezpieczyciela dane,
  • zgłoszenie sprzedaży nieruchomości lub pojazdu w celu zakończenia ochrony ubezpieczeniowej oraz uzyskania zwrotu składki,
  • zaktualizowanie danych na polisie (np. w związku ze zmianą adresu czy nazwiska),
  • opłacenie całej składki lub raty polisy,
  • pobranie dokumentów ubezpieczeniowych, takich jak elektroniczna polisa czy potwierdzenie opłacenia składek.

W Ergo Hestii rejestracja do internetowego konta ubezpieczeniowego jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę logowania www.ihestia.egohestia.pl albo polisaonline.ergohestia.pl. Po wybraniu opcji „Logujesz się pierwszy raz?” należy wpisać swój PESEL (albo numer dokumentu tożsamości przy braku PESEL-u), zaakceptować regulamin oraz kliknąć „wyślij”. Na komórkę SMS-em lub na pocztę e-mail przyjdzie po chwili hasło jednorazowe. Gdy się zalogujemy, internetowe konto ubezpieczeniowe zostanie aktywowane. I już wtedy możemy z niego korzystać.

Internetowe konto ubezpieczeniowe – inne udogodnienia

ubezpieczenie przez internet

Internetowe konto ubezpieczeniowe dostępne w Ergo Hestia wyposażone jest w szereg innych udogodnień zwiększających wygodę każdego klienta. Z pomocą takiego konta możemy m.in. dokonać bardzo szybkiej cesji polisy na bank (dotyczy to szczególnie ubezpieczeń samochodu przy leasingu lub kredycie czy mieszkania bądź domu w przypadku kredytów). Po zgłoszeniu takiej cesji na swoim koncie uzyskujemy zaktualizowaną wersję polisy dla banku.

Ponadto gdy chcemy zgłosić rozłożenie polisy na raty, także nie musimy dokonywać telefonicznej lub osobistej konsultacji z agentem ubezpieczeniowym. Wniosek o rozłożenie opłaty za polisę na raty również złożymy online. Co więcej – agent może sam zatwierdzić taki wniosek na naszym koncie. Nie musi on czekać na zgodę centrali, która często nie była przesyłana tego samego dnia. Upraszcza to w znaczny sposób całą procedurę rozkładania polisy na mniejsze raty.

Dzięki internetowemu kontu ubezpieczeniowemu zyskamy możliwość rozłożenia zbyt wysokiej dla nas opłaty szybciej niż w standardowej formie rozliczenia. Po przygotowaniu przez agenta propozycja rozłożenia opłaty na raty, w której zostanie określona wysokość rat i nowe terminy płatności, będzie widoczna na koncie. Wystarczy ją zaakceptować lub odrzucić za pomocą jednego przycisku.

Internetowe konto ubezpieczeniowe przesyła także powiadomienia o płatnościach, o przyznanych odszkodowaniach i o końcu ochrony ubezpieczeniowej. Każda osoba korzystająca z takiego konta zyskuje zatem pełną informację na temat swoich ubezpieczeń, bez konieczności kontaktowania się z agentem ubezpieczeniowym.

Zapewnia to dodatkową oszczędność czasu. Z takim kontem nie trzeba bowiem szukać danych w naszych dokumentach papierowych, co bywa czasochłonne przy większej dokumentacji. Wystarczy tylko zalogować się z dowolnego urządzenia, by szybko odnaleźć interesujące nas dane.

Za pomocą konta internetowego także łatwo skontaktujemy się z naszym agentem w wielu innych sprawach. Wystarczy tylko napisać wiadomość do agenta na swoim koncie. Otrzyma on wówczas powiadomienie w panelu zadań do wykonania. Również agent może skontaktować się z nami za pomocą konta internetowego. Informację o pozostawionej przez niego wiadomości uzyskamy nie tylko po wejściu na konto, lecz również w formie mailowej oraz za pośrednictwem telefonu (zostanie nam wówczas wysłana wiadomość SMS).

Zawieranie polisy przez internet – jak wygląda?

polisa ubezpieczeniowa przez internet

Zawieranie polisy przez internet jest bardzo proste. Wystarczy tylko skonsultować się z naszym agentem telefonicznie, przekazując mu informacje, jaka polisa nas interesuje oraz odpowiedzieć na jego pytania. Pozwoli to z jego strony na dobranie oferty, która będzie jak najlepiej dopasowana do naszych potrzeb. Agent przygotuje nam wówczas zdalnie wiążącą ofertę ubezpieczenia. Link do tej oferty jest przesyłany na naszego e-maila.

Po potwierdzeniu naszej tożsamości możemy przejść już na szczegóły oferty na naszym koncie. Wówczas istnieje możliwość sprawdzenia oferty i jej akceptacji. Na koncie będą dostępne także takie dokumenty jak OWU, informacja o produkcie oraz informacja o dystrybutorze. Po akceptacji polisy można pobrać ją i zapisać jako plik. Następnie warto skorzystać z dokonania opłaty online. Taka opłata może być jednak także uiszczona przez nas samodzielnie, na wskazany w polisie numer konta.

Ofertę przedstawioną przez agenta ubezpieczeniowego można zaakceptować także przez maila. Nie jest do tego zatem potrzebne konto internetowe. Mimo wszystko warto je założyć, ponieważ dzięki niemu uzyskuje się dostęp do polis online i szeregu innych dokumentów z nimi związanych.

Bez względu na to, czy poszukujemy ubezpieczenia majątkowego, czy indywidualnego, w Ergo Hestia mamy możliwość zawarcia takiego ubezpieczenia zdalnie. Internetowe konto ubezpieczeniowe, które służy do zawierania takich polis, pozwala później także na kontrolę naszego ubezpieczenia, przeglądanie jego dokumentacji i dokonywanie niezbędnych zmian. Dlatego już teraz warto się zarejestrować, by móc skorzystać z szeregu dostępnych udogodnień.